15.7 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Prosimy o modlitwę za Afganistan! – Open Doors

26,463FaniLubię

Wieczorem 15 sierpnia, gdy talibowie przejęli kontrolę nad Afganistanem, w Kabulu urodziła się mała dziewczynka – córeczka afgańskich chrześcijan. Urodziła się w mieście pełnym zamętu w czasie, w którym jedni próbowali znaleźć schronienie, a inni ginęli. Narodziła się w momencie, kiedy przyszłość wielu kobiet, jak również chrześcijan, stała pod dużym znakiem zapytania.

Dla tej dziewczynki i jej rodziny 15 sierpnia 2021 r. zawsze będzie czymś więcej niż tylko »dniem przejęcia władzy przez talibów«. Jedna z osób kontaktujących się z Open Doors w tym regionie, komentując narodziny dziecka, powiedziała: »To było tak, jakby Bóg nam powiedział: ‚Moje dzieci, mam wszystko pod kontrolą’«. Ale obok radości i wdzięczności pojawia się wiele pytań: »Jak potoczy się jej życie? Czy od dnia narodzin aż po dzień śmierci będzie musiała zakrywać swoją twarz? Czy pozostanie wierna Chrystusowi pomimo niebezpieczeństw? «. Prosimy o modlitwę za tę rodzinę i innych chrześcijan ukrywających się w Afganistanie! Obecnie bardzo jej potrzebują.

Gdybyście się za nas nie modlili, już dawno by nas nie było. Ale wciąż tu jesteśmy i pozostaniemy – aby być solą i światłem dla tego regionu.

Chrześcijanin z Afganistanu
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Portret sprzedawcy na targu w Kabulu (zdjęcie archiwalne)

Intencje modlitewne

  • Módlmy się za afgańskich chrześcijan, aby w ich sercach panował Boży pokój.
  • Módlmy się o ochronę i zaopatrzenie dla chrześcijan. Módlmy się, aby pod ochroną Najwyższego mogli praktykować swą wiarę, głosząc nadzieję Ewangelii.
  • Módlmy się za kobiety, aby Bóg chronił je przed przemocą.
  • Módlmy się za wszystkich głodujących. Prośmy Boga o nadprzyrodzone zaopatrzenie w żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby, których brakuje z powodu suszy i ogólnych trudności logistycznych.
  • Módlmy się za chorych. Wiele osób w Afganistanie jest zarażonych wirusem Covid-19 i z tego powodu umiera – nie tylko z powodu braku dostępu do opieki zdrowotnej. Módlmy się o uzdrowienie i wzmocnienie przez Boga dla wszystkich, którzy są chorzy.
  • Módlmy się za uchodźców. Wiele rodzin przebywa w obozach dla uchodźców, uciekło ze swoich domów, wielu rozważa ucieczkę z kraju. Prośmy, aby Pan dawał im mądrość, schronienie i zaopatrzenie.
  • Módlmy się za talibów, aby Chrystus objawił się im i aby przez Niego odnaleźli pokój w Bogu.
Dzieci bawiące się w Kabulu. Zdjęcie zrobione około rok temu

Czy można przekazać darowiznę na rzecz Afganistanu?

Ze względu na ogromne zagrożenie sióstr i braci w Afganistanie, niestety nie możemy udzielić informacji, czy i w jakim zakresie prowadzimy tam działania.

Nasza służba skupia się na niesieniu pomocy najbardziej prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. Wielu z nich żyje w regionach dotkniętych kryzysami, bardzo niebezpiecznych, w których zmiany dokonują się bardzo dynamicznie. Dlatego musimy elastycznie dostosowywać charakter i zakres naszych projektów do lokalnej sytuacji. Bardzo pomocne będzie dla nas, jeśli przy przekazywaniu darowizny podasz tytuł przelewu: »Kościół podziemny«.

Sprzedawca tkanin czeka na klientów (zdjęcie archiwalne)

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 11/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content