-2,2 C
Warszawa
sobota, 2 grudnia, 2023

Świadczyć pomimo niebezpieczeństw – Open Doors

26,463FaniLubię

Celem pracy Open Doors jest wzmocnienie prześladowanych chrześcijan, aby mogli trwać przy Chrystusie pomimo prześladowań. Co więcej: chcemy ich także uzdolnić do bycia solą i światłem, do dzielenia się Ewangelią pomimo wszelkich trudności. Przykład Salima* pokazuje, jak ta pomoc może wyglądać w praktyce. Prowadzi on wspólnotę chrześcijan nawróconych z islamu na obszarach zdominowanych przez islam.

Salim siedzi na zielonym, plastikowym krześle pod jasnym, błękitnym niebem i opowiada swoją historię zespołowi Open Doors. Za nim znajduje się budynek kościoła z blachy falistej, w którym spotyka się jego wspólnota. Pragnieniem Salima jest, aby ten budynek wypełniał się ludźmi, którzy odnaleźli Jezusa. »Jezus przyszedł do zagubionych, a to oznacza także muzułmanów« – przekonuje.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wsparcie w trudnych chwilach

Ponieważ Salim głosi muzułmanom Ewangelię, grozi mu wielkie niebezpieczeństwo: »Obrzucają mnie wyzwiskami i grożą mi« – opowiada. »Na przykład: ‚Spalimy kościół. Zabijemy cię. Znamy każdy twój ruch’«. Żona Salima jest szczególnie przejęta groźbami i strachem o męża. »Kiedy pokazuję żonie anonimowe wiadomości, zawsze mówi mi, żebym był ostrożny« – mówi Salim. »Zwłaszcza kiedy idziemy ewangelizować, często dzwoni do mnie, żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku«. Ale nawet Salim czasami poddaje się zniechęceniu. Tak czuje się wielu liderów w tym rejonie, mówi: »Większość tutejszych przywódców ma za sobą traumatyczne przeżycia i często są na skraju porzucenia służby«. Dlatego tak ważne jest wsparcie psychologiczne i seminaria na temat radzenia sobie z prześladowaniami, które prowadzą lokalni partnerzy Open Doors. »Seminarium pomogło nam wytrwać w wierze. A kiedy dopada nas zniechęcenie, wiemy, jak sobie z nim radzić« – mówi Salim. »Idziemy dalej pomimo burz, pomimo wyzwań i trudności«. Liderzy przekazują również swoim wiernym to, czego się nauczyli: »Teraz kiedy widzimy chrześcijanina nawróconego z islamu, który przeżywa ciężkie chwile lub zmaga się z samotnością, wiemy lepiej, jak mu pomóc i być przy nim«.

Salim opowiada nam swoją historię, a w tle widać kościół z blachy falistej

Mocny fundament wiary

Poza seminariami na temat wsparcia po przebytych traumach i radzenia sobie z prześladowaniami lokalni partnerzy Open Doors prowadzą również seminaria apologetyczne. Większość chrześcijan nawróconych z islamu doświadcza ogromnej presji i braku bezpieczeństwa ze strony swojego środowiska. Bez solidnego fundamentu wiary, zwłaszcza nowonawróceni chrześcijanie, są narażeni na zwątpienie i uleganie naciskom. »Oni [muzułmanie] szydzą z nas i pytają nas o Jezusa, a potem mówią: ‚Wierzycie tylko w człowieka. Zostaliście oszukani przez zachodnie idee’« – wyjaśnia Salim. »Dzięki waszemu szkoleniu z apologetyki wszyscy z naszej wspólnoty, nawet dzieci, potrafią teraz odpowiedzieć muzułmaninowi, gdy ten pyta ich o wiarę. To pomogło nam wytrwać«. Na kursach uczestnicy uczą się także, jak najlepiej tłumaczyć Ewangelię muzułmanom. »Właściwa wiedza teologiczna pomaga nam zdobywać muzułmanów dla Chrystusa« – mówi Salim.

Salim niesie pociechę oraz zachętę prześladowanym członkom wspólnoty również przez modlitwę

»Chociażbym chodził ciemną doliną…«

Salim jest jednym z wielu chrześcijan, którzy dzielą się Ewangelią w najbardziej niebezpiecznych regionach. Ważniejsze od ich osobistego bezpieczeństwa jest dla nich to, że wielu ludzi poznaje Jezusa. Dziękujemy za to, że razem z nami wspieracie nasze odważne siostry i braci. Prosimy, módlcie się, aby wielu liderów doświadczyło tego, co Salim: »Kiedy czuję się słaby i zastanawiam się, czy nie zrezygnować z posługi wśród muzułmanów, zauważam, jak Pan jest wierny i stoi u mojego boku. Najbardziej zachęca mnie Psalm 23: ‚Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę’«.

*Imię zmieniono

Wesprzyj chrześcijan z tego magazynu

Wyślij Salimowi lub Rodzie osobistą wiadomość, która pokaże im, że o nich pamiętamy.

Napisz kartę po angielsku, używają prostych sformułowań. Dołącz 1-2 wersety biblijne. Mile widziane są również własnoręcznie namalowane przez dzieci obrazki. Prosimy nie wspominaj o Open Doors i nie krytykuj islamu. Nie podawaj żadnych danych osobowych poza imieniem; listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie na adres naszego biura, a my je przekażemy dalej.

Wyślij kartkę do 28.02.2022 na adres z dopiskiem:
Salim lub Roda
Open Doors Polska
Skr. poczt.9,1 02-783 Warszawa 59

Zachęcający list do kenijskiej chrześcijanki, której mąż został zamordowany

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 11/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
276SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content