2 C
Warszawa
poniedziałek, 28 listopada, 2022

NIEDZIELA TRZECH WIZYT

26,463FaniLubię

Na informację o tym, że premier Mateusz Morawiecki, w związku z hybrydową agresją rosyjsko – białoruską, zamierza odwiedzić kilka europejskich stolic, część opozycji zareagowała twierdzeniem, że „zamiast jeździć powinien się zajmować sprawami kraju”.

To, w jaki sposób obecny prezes Rady Ministrów zamierza zrealizować swój plan, zapewne nie mogło się pomieścić w głowach ludzi z kręgu Donalda Tuska. Czyli człowieka, który w czasie sprawowania urzędu premiera na weekendy rządowym samolotem leciał często już w czwartek, niejednokrotnie wracając z nich dopiero we wtorek. Tymczasem Mateusz Morawiecki na pierwsze wizyty zagraniczne poświęcił niedzielę 21 listopada, w czasie której lądował po kolei w Rydze, Tallinie i Wilnie. W ciągu jednego dnia odwiedził więc trzy europejskie stolice, spotykając się kolejno z premierami Estonii, Litwy i Łotwy, . W każdym z tych państw, wraz z każdym z szefów rządów, wydane zostało wspólne oświadczenie w sprawie hybrydowych ataków, przeprowadzanych przez reżimy kontynuujące politykę imperialną na obszarze posowieckim.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i garnitur
Premier Mateusz Morawiecki z premier Estonii Kaja Kallas. Foto:KPRM
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją
Premier Mateusz Morawiecki z premier Litwy Ingridę Šimonytė. Foto: KPRM
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją
Premier Mateusz Morawiecki z premier Łotwy Krišjānis Kariņš. Foto: KPRM
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Trzy zagraniczne wizyty w ciągu jednego dnia to wydarzenie o charakterze rekordu, mówiące bardzo wiele o dynamice i skali pracy, realizowanej przez obecnego szefa polskiego rządu. Fakt ten nie pozostał niezauważony – mnóstwo komentarzy w bardzo wielu krajach kontynentu podkreśla zdecydowanie, z jakim działa dzisiejsza Polska, zarazem wskazując na to, jak zwarty jest front obrony przed agresją ze strony satrapii Putina i Łukaszenki.

Dodać jeszcze warto, że na koniec tej samej niedzieli, choć już w godzinach nocnych, premier Mateusz Morawiecki zdołał jeszcze dotrzeć na wschodnie rubieże naszego kraju, by spotkać się z żołnierzami strzegącymi granicy przed migracyjnym naporem, organizowanym przez nieprzyjazne reżimy z Moskwy i Mińska.

AA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content