15.7 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Róg Afryki – chrześcijanie nawróceni z islamu – Open Doors

26,463FaniLubię

Wraz z Somalią, Etiopią, Erytreą i Kenią, spośród pięciu państw Rogu Afryki cztery znajdują się wśród 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani za względu na wiarę. Dżibuti, choć nie znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce krajów w Światowym Indeksie Prześladowań (ŚIP), również uzyskało wynik powyżej 40 pkt, co wskazuje na wysoki poziom prześladowań (więcej informacji na temat ŚIP znajduje się na stronie www.opendoors.pl/sip). Siła prześladowań różni się w zależności od kraju, ale ucisk ze strony radykalnych muzułmanów jest główną składową prześladowań w regionie całego Rogu Afryki.

Chociaż duża część ludności Etiopii, Erytrei i Kenii należy do kościołów chrześcijańskich, niektóre części kraju znajdują się pod silnym wpływem islamu (północno-wschodnia Etiopia, niziny Erytrei i północno-wschodnia Kenia). Odwrócenie się od islamu jest tam uważane za zdradę i prowadzi do poważnych prześladowań. W Dżibuti konstytucja formalnie gwarantuje wolność wyznania, ale islam jest religią państwową, a chrześcijanie są uważani za obywateli drugiej kategorii. Islam jest również religią państwową w Somalii. Jest to kraj niezwykle niebezpieczny dla wyznawców Chrystusa. Samo podejrzenie, że ktoś mógł odwrócić się od islamu i zostać chrześcijaninem, może doprowadzić do zabójstwa. Islamska milicja Al Shabaab i inni ekstremiści postawili sobie za cel zabicie wszystkich somalijskich chrześcijan.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Począwszy od Somalii, ekstremizm islamski zyskuje również wpływy w sąsiednich państwach: Etiopii, Dżibuti i Kenii, prowadząc do radykalizacji wielu umiarkowanych muzułmanów. Chrześcijanie nawróceni z islamu padają ofiarą prześladowań osób z ich najbliższego otoczenia, jak również krewnych. Skutkami odejścia od Islamu są izolacja, wygnanie, przemoc słowna i fizyczna, a nawet śmierć.

Boisko chrześcijańskiej szkoły: Ponieważ dzieci muzułmanów mogą się tu uczyć, chrześcijanie po latach prześladowań są bardziej akceptowani

Tegoroczny Światowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół, 21 listopada, koncentruje się na naszych siostrach i braciach w całym regionie Afryki Subsaharyjskiej (w tym w Rogu Afryki), jak również na chrześcijanach nawróconych z islamu. Zamów bezpłatny pakiet materiałów! Zamówienia pod adresem:
www.opendoors.pl/mdm
tel. 22 250 16 70

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 11/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content