22,4 C
Warszawa
wtorek, 6 czerwca, 2023

Nie wstydzę się Jezusa – Open Doors

26,463FaniLubię

Róg Afryki to najbardziej wysunięta na wschód część Afryki, która obejmuje państwa takie jak Somalia, Dżibuti, Erytrea i Etiopia. Ze względu na bliskość kulturową i geograficzną można do niego zaliczyć również północno-wschodnią część Kenii (patrz strony 4-5). We wszystkich tych krajach chrześcijanie są dotkliwie prześladowani. W tym magazynie w sposób szczególny przyglądamy się naszym siostrom i braciom w wierze nawróconym z islamu.

Chociaż często płacą za to wysoką cenę, coraz więcej muzułmanów zamieszkujących Róg Afryki nawraca się do Jezusa Chrystusa. »To jest odpowiedź na modlitwę« – mówi Timothy*, pracownik Open Doors. »Łzy, post i modlitwy zanoszone przez chrześcijan w ciągu ostatnich kilku lat przynoszą teraz owoce«. To odrodzenie jest możliwe dzięki temu, że wielu chrześcijan w regionie nie wstydzi się Ewangelii i odważnie się nią dzieli, pomimo wielkiego ryzyka i niebezpieczeństw. Niektórych z nich poznasz w tym magazynie. Prosimy, módlcie się za nich i za innych chrześcijan w tej części kontynentu.

Khalid* z Etiopii nie wiedział, co robić, gdy jego muzułmańska rodzina wyrzekła się go. Lokalni partnerzy Open Doors wspierali jego rodzinę tak, aby Khalid mógł dalej głosić Ewangelię. Dzięki jego determinacji nawrócili się jego matka i trójka rodzeństwa
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

*Imię zmieniono

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 11/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
294SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content