30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Wszelka moc! – Leszek Osieczko – Open Doors

26,463FaniLubię

Drodzy Przyjaciele, czy kiedykolwiek podczas czytania Biblii dotknęły was jakieś słowa? Coś takiego zdarzyło się, gdy czytałem ostatnie wersety Ewangelii Mateusza, rozdz. 28, które opisują chwile przed wniebowstąpieniem Jezusa. Wersety 16-17 mówią: »A jedenastu uczniów poszło do Galilei, na górę, gdzie im Jezus przykazał. I gdy go ujrzeli, oddali mu pokłon, lecz niektórzy powątpiewali«. Zastanawiałem się, jak to możliwe, że niektórzy z najbliższych uczniów wielbili Go zanim zmartwychwstał, a jednocześnie wątpili? A to wszystko miało miejsce tuż przed tym, zanim Jezus zlecił im najbardziej decydującą i najtrudniejszą misję, jaką można sobie wyobrazić. W co oni wątpili? W Jezusa? Czy w siebie?

Oczywiście Jezus wiedział, w co oni wątpią. Z autorytetem Syna Bożego, który pokonał śmierć, Jezus przemówił do swoich uczniów: »Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata«. (Mateusz 28,18-20). Zanim Jezus powierzył uczniom zadania, swoimi słowami rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto ma wszelką władzę w niebie i na ziemi. Tylko ON, sam Jezus Chrystus, ma wszelką moc. Następnie przekazuje uczniom zadanie i kończy słowami, które powinny wyjaśnić wszystko: »A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata«.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Kiedy myślę o naszych siostrach i braciach w Indiach, o których czytamy w tym magazynie, towarzyszą mi słowa: »Wszelka moc, po wszystkie dni!« Niewyobrażalne cierpienia, przez które przechodzi obecnie wielu chrześcijan w Indiach, mają związek z misją, którą Jezus powierzył swoim uczniom. Ewangelia będzie nadal głoszona w Indiach pośród najcięższych prześladowań, ponieważ obietnice, które Jezus złożył swoim uczniom w tamtych czasach, odnoszą się dzisiaj również do nas i naszych prześladowanych sióstr i braci w Indiach. Jak szybko my ludzie potrafimy zwątpić z powodu presji, choroby i prześladowań? Pamiętajmy jednak, że Jezus jest wierny. On odpowie na nasze modlitwy.

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 09/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content