9,8 C
Warszawa
czwartek, 29 lutego, 2024

Czarnek: Tusk gardzi Konstytucją, gdyż macierzyństwo jest pod ochroną prawną i opieką Rzeczypospolitej

26,463FaniLubię

Po wypowiedzi Donalda Tuska podczas spotkania z mieszkańcami Nakła nad Notecią, w której stwierdził, że posiadanie dziecka jest dla kobiety udręką na co najmniej 20 lat życia w sieci zawrzało. Niemal natychmiast rozpoczęła się akcja opatrzona ha sztagiem #NieJestemUdręką, w której kobiety zapewniają, że ich dzieci są cudem, a macierzyństwo dopełnieniem kobiecości. Głos w sprawie zabrał także Przemysław Czarnek.

– Urodzenie dziecka, już nie mówiąc o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety jakże często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nakła nad Notecią były premier.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Słowa byłego premiera skomentował Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Stwierdził, że Tusk „gardzi kobietami i kobiecością. Sam okazał się mizoginem. To jest niestety coś, co jest charakterystyczne dla środowisk skrajnie lewicowych i lewackich: pogarda dla kobiety, kobiecości, macierzyństwa, a tym samym pogarda dla życia” – mówił Czarnek.

Jego zdaniem to pokazuje też pogardę dla konstytucji: „macierzyństwo jest pod ochroną prawną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z zadaniem wyznaczonym władzom publicznym w art. 18 konstytucji jest według Donalda Tuska „udręką”.

Minister zaznaczał, że „każdy człowiek powinien dzisiaj zrozumieć, kim jest Donald Tusk i jaką opcję reprezentuje – opcję, która – patrząc przez pryzmat nauczania św. Jana Pawła II – jest po stronie cywilizacji śmierci, a nie po stronie cywilizacji życia”.

– Przypomnijmy w tym miejscu słowa Jana Pawła II z Kielc z 1991 r., to wybitne kazanie, niezwykle ciężkie, trudne i gromiące niektóre zachowania liberałów, w którym Jan Paweł II powiedział tak: „Świat zmieniłby się w koszmar, gdyby małżonkowie (…) widzieli w swoim poczętym dziecku tylko ciężar i zagrożenie dla swojej stabilizacji; gdyby (…) widzieli w dziecku niepotrzebny a kosztowny dodatek życiowy. Znaczyłoby to bowiem, że miłość już się nie liczy w ludzkim życiu.”. A Donald Tusk mówi nie tylko o „ciężarze”, ale wręcz o „udręce”. Każdy powinien wiedzieć, co Donald Tusk myśli na temat macierzyństwa, które jeszcze raz powtarzam, jest pod opieką prawną i ochroną Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z Art. 18 ustawy zasadniczej. Konstytucja panie przewodniczący Donaldzie Tusku, konstytucja! – powiedział Czarnek.

– Te wszystkie wulgarne hasła, które widzimy na ulicach typu „P…, nie rodzę”, te wszystkie hasła, które mówią o aborcji jako o prawie człowieka, a przecież to jest co? „Prawo” do zabijania najmłodszego, dopiero co poczętego życia. To są hasła, które nie mają nic wspólnego z odpowiedzialnością ani za własne środowisko, ani za społeczeństwo tu i teraz żyjące, najbliższe otoczenie człowieka, ani za młode pokolenia, które w jakimś środowisku będą musiały żyć za 20, 30, 40 lat, ani za przyszłe pokolenia Polaków. To jest nic innego jak skrajny egoizm. Zgodnie z tą Tuskową logiką, ponieważ macierzyństwo jest „udręką”, więc nie będziemy zradzać potomstwa. A co będzie później, co nas to interesuje? To jest „wyzwolenie” człowieka z odpowiedzialności. A „wyzwolenie” człowieka z odpowiedzialności prowadzi do skrajnego zniewolenia i upadku. Tak upadały cywilizacje – wskazał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content