26 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

W OBRONIE wolności religijnej – Open Doors

26,463FaniLubię

Wszystko, co robię, może pogorszyć moją sytuację, ale uważam, że moim obowiązkiem jest mówić głośno i uświadamiać światową opinię publiczną o sytuacji w Iranie. Jestem gotowa znieść nawet chłostę i więzienie«. Chociaż jest to niebezpieczne, młoda aktywistka Mary Mohammadi otwarcie mówi o tym, w co wierzy. Walcząc o prawa chrześcijan, wiele wycierpiała.

Mary – urodzona jako Fatemeh – dorastała jako muzułmanka, ale już w dzieciństwie miała wiele pytań dotyczących Boga. W wieku 17 lat zaczęła zgłębiać wiedzę na temat różnych religii. Potajemnie zdobyła Biblię w języku farsi. Udało jej się również nawiązać kontakt z irańskim duchownym chrześcijańskim, który mieszkał poza krajem. Pragnęła zadać mu wiele nurtujących ją pytań dotyczących chrześcijaństwa. Jej poszukiwania zakończyły się nawróceniem do Chrystusa. Gdy miała 19 lat, po raz pierwszy została z tego powodu aresztowana.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Za przynależność do kościoła domowego została skazana na sześć miesięcy pozbawienia wolności. Spędziła je w owianym złą sławą więzieniu Evin, gdzie była wielokrotnie obrażana, nękana i zastraszana przez strażników. Jednak niezachwianie trwała w wierze w Jezusa. Po zwolnieniu z więzienia zaczęła publicznie potępiać łamanie przez rząd Iranu prawa do wolności religijnej i innych niezbywalnych praw każdego człowieka. W otwartym liście do szefa wywiadu odważnie skrytykowała jego niekonstytucyjne działania przeciwko chrześcijanom.

Jezus ochrania

Mary kilkakrotnie trafiała do aresztu z powodu zaangażowania w obronę wolności religijnej. Nie pozwolono jej kontynuować studiów, straciła pracę. Na pytanie, jak to się dzieje, że pomimo tak wielu cierpień nie poddaje się w swojej walce, w rozmowie z amerykańską dziennikarką Lelą Gilbert odpowiada: »Wyobraź sobie osobę, którą bardzo kochasz. Zawsze, gdy myślisz o tej osobie, odczuwasz radość. Nieświadomie zaczynasz się uśmiechać i możesz znieść wszystko, bo twoje problemy nie wydają się już tak ważne. Tak też jest ze mną i Jezusem Chrystusem. Kocham Go, a gdy w Niego uwierzyłam, obiecałam, że pozostanę mu wierna. […] Nawet w najtrudniejszych momentach mojego życia czułam Jego obecność. On daje mi pokój i pokazuje mi, że należę do Niego«. /

Stań u boku Mary. Bądź zachętą, gdy podąża tą niebezpieczną drogą. Napisz osobiste słowa zachęty i błogosławieństwa. Pokaż jej, że nie jest sama. Prześlij swoją wiadomość za pomocą formularza na naszej stronie internetowej: www.opendoors.pl/mary-zacheta

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»PROJEKT 08/2021« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content