15,1 C
Warszawa
czwartek, 23 września, 2021

Nie zadzieraj nosa. – Agnieszka Marczak

26,463FaniLubię

Sezon wiosenno-letni to nie tylko przyjemne wakacje i upalne dni spędzane na plaży. To również sezon niekorzystny dla alergików, którzy z powodu różnych pyłków w powietrzu często sięgają po chusteczki do nosa. Trudno się bez nich obejść.

Opakowań z tzw. marką własną jest wiele w każdym sklepie, ale które pudełko zostało wyprodukowane w Polsce przez polską firmę, tego bez szukania łatwo się nie dowiemy.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

A jednak warto. Jedna z firm produkująca dla Scamark Polska, to Top-2 Fabryka Chusteczek S.A., która powstała w 1993 roku w Łodzi. Czterech założycieli kupiło ciąg produkcyjny do wyrobu artykułów higienicznych z Niemiec, a już pięć lat później sprowadzili następną linię z Włoch. Chusteczki produkuje się w budynkach w centrum Łodzi, co ułatwia logistykę transportu na cały kraj. W roku 2000 w biznesie wprowadzono rodzaj sprzedaży produktu „pod własną marką”, dzięki czemu można sprzedawać wyrób w wielkich sieciach handlowych towaru na zasadzie wyłączności danej marki handlowej. Był to duży krok w rozwoju polskich firm, pozwalający na produkcję wyrobów dla przedsiębiorstw sprzedających inną markę produktu. Dla TOP-2, znanej z dobrej jakości wyrobów, oznaczało to również znaczne zwiększenie produkcji dla innych. Dzięki temu firma rozpoczęła marketing własnych chusteczek higienicznych za granicą. Dzisiaj ponad 40 proc. obrotu tej firmy to eksport na Litwę, Ukrainę i Rosję.

Firma otrzymała trzecią nagrodę tygodnika Do Rzeczy w plebistycie na „100 % polski produkt” w 2016 roku. Odbierając wyróżnienie, prezes firmy, Janusz Walendziak podkreślił, że sukces każdej produkcji to również dostawcy i partnerzy, a najważniejszym w ich branży jest polski dostawca celulozy.

Chusteczki oraz inne produkty higieniczne TOP-2 są sprzedawane w większości wielkich sieci handlowych, jak są również używane przez LOT, firmy farmaceutyczne i inne branże.

W dużych sklepach trudno od razu zorientować się, które produkty są polskie, bo nie wszystkie mają rozpoznawalność swojej marki handlowej. Ale nie omijaj nieznanych produktów, bo może zostały wyprodukowane w Polsce przez polskie firmy z polskich półproduktów – trzeba to tylko sprawdzić.

Alergicy mogą teraz odetchnąć….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
[wp_top_news]
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×