-1,9 C
Warszawa
sobota, 4 lutego, 2023

Czarnek: Są niezbite dowody, że za katastrofę smoleńską polityczną odpowiedzialność ponosi Donald Tusk

26,463FaniLubię

Przemysław Czarnek był gościem w programie #Jedziemy u Michała Rachonia w TVP.Info. W swojej wypowiedzi postawił stanowczą tezę o odpowiedzialności politycznej Donalda Tuska za katastrofę smoleńską.

„Są dowody i to niezbite na to, że za katastrofę smoleńską polityczną odpowiedzialność w całości ponosi Donald Tusk. Wystarczy spojrzeć na art. 146 ust. 4 pkt 7 i 8 Konstytucji. „ Za bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne państwa polskiego, a zatem również za bezpieczeństwo najwyższych władz odpowiada Rada Ministrów. To jest jej zadanie, dlatego to Radzie Ministrów Donalda Tuska podlegał również ten 36. Pułk Specjalny, który przewoził najważniejsze osoby w państwie, podlegał bezpośrednio ministrowi obrony narodowej. Podobnie Radzie Ministrów podlegało wówczas Biuro Ochrony Rządu. To, że nie dopełnili obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa najważniejszym organom władzy publicznej nie ulega wątpliwości, bo gdyby dopełnili ten samolot by po prostu nie spadł, bo takie samoloty nie spadają na świecie. Tylko Tuskowi spadł. Ten artykuł to pełny dowód na to, że pełną odpowiedzialność polityczną za katastrofę smoleńską w całości od początku do końca ponosi Donald Tusk i jego Rada Ministrów” – oświadczył Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

„Dodajmy również, że co najmniej dwóch urzędników zostało w tej sprawie skazanych. Oni również podlegali panu premierowi – Tomasz Arabski i wiceszef BORu Paweł Bielawny zostali za te sprawy skazani.” – wskazał Michał Rachoń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content