22.3 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Na co zwrócić uwagę przy wychowaniu córki do roli dojrzałej kobiety

26,463FaniLubię

Każda dziewczynka jest małą kobietą i tak samo jak dorosła kobieta pragnie uwagi, zauważenia, dostrzeżenia jej piękna. Potrzebuje także, aby zostać wprowadzoną w kobiecy świat, zupełnie inny od męskiego, gdzie liczą się przede wszystkim ludzie i relacje, a także promienny wygląd i elokwencja. Szczególna rola w wypełnieniu tego zadania spoczywa zarówno na matkach, jak i na ojcach.

Potrzeba zauważenia

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Oczywistym jest, że każda dziewczynka potrzebuje być doceniona. Pierwszym najważniejszym mężczyzną w życiu kobiety jest jej ojciec. To właśnie u niego będzie szukać odpowiedzi na pytanie „czy jestem piękna?”. Jeśli ojciec pozytywnie przedstawi wizerunek piękna swojej córki w jej oczach, zbuduje to w dziecku poczucie własnej wartości. Trzeba często powtarzać swojej małej damie, że jest śliczna, mówić konkretnie, co w niej jest wyjątkowe i piękne. Taka dziewczynka, a później kobieta nie będzie musiała szukać potwierdzenia swej wartości na zewnątrz u innych ludzi. To ułatwi jej odpowiedni wybór przyjaciół, znajomych, a także męża i ojca dzieci.

Wizja kobiecości

Dla dojrzewającej w kobiecości dziewczynki niezwykle ważne jest także wsparcie matki. To ona będzie wprowadzała ją w świat kobiet oraz w samą kobiecość. Nikt lepiej niż kobieta nie będzie w stanie wytłumaczyć dojrzewającej dziewczynie jak przebiegają zmiany w jej organizmie, dlaczego one w ogóle są i z czym są związane. Także sama obecność kobiety w życiu dziewczynki ma wpływ na kształtowanie się jej obrazu kobiecości. To najczęściej od mamy, a jeśli jej nie ma, to od damskiego autorytetu, dziewczyna czerpie własną wizję bycia dojrzałą kobietą. To na co patrzy, czemu się przygląda, czego doświadcza będzie widoczne w jej życiu, zaczynając od stroju, poprzez zainteresowania, kończąc na zachowaniu. Jeśli od matki dziewczynka będzie słyszała, że jest w czymś dobra, że doskonale sobie radzi, to także pozytywnie wpłynie na jej pewność siebie.

Szacunek do samej siebie

Chcąc wychować córkę na mądrą i szanującą siebie kobietę, należy jej wskazać odpowiedni przykład przede wszystkim w domu rodzinnym. Córki widząc jak tato traktuje mamę, jak ją szanuje, kreują własne podstawy do tego, jakiego traktowania mają żądać od mężczyzny dla samej siebie. Nawet w świecie przepełnionym chamstwem, brakiem kultury to prawdziwie szanująca się dziewczyna będzie w stanie wypracować sobie taką pozycję społeczną, dzięki której będzie obdarzana należytym szacunkiem. W sytuacji kiedy ojciec nie będzie szanował matki, dziewczyna nie będzie miała pomysłu jak ma ten szacunek sobie wypracować, jak stawać się kobietą, która zasługuje na prawdziwie piękne traktowanie. Dziewczynki wolne od lęku przed oceną z zewnątrz, pewne swej wartości, będą pełniły role dojrzałych kobiet, które będą mogły w pięknie kształtować świat i przyszłe pokolenia, jako żony, mamy, w pełni aktywne społecznie. Tylko kobieta świadoma swojej wartości jest w stanie w pełni stać się samodzielną kobietą, zdolną do mądrych decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content