22.8 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Morawiecki do opozycji: Przypomnijcie sobie kiedy rząd PO używał wobec demonstrantów broni gładkolufowej!

26,463FaniLubię

W dniu wczorajszym odbyła się Sejmie debata nad udzieleniem wotum nieufności marszałkowi Ryszardowi Terleckiemu, ministrowi Mariuszowi Kamińskiego, Jackowi Sasinowi i Michałowi Dworczykowi. Wszystkie cztery wnioski przepadły, a premier Mateusz Morawiecki w odważnych słowach bronił ministrów i przypomniał w jaki sposób funkcjonowała Policja za czasów Platformy Obywatelskiej.

Na początku premier Mateusz Morawiecki zaznaczył jak ważną rolę odegrały służby porządkowe w czasie nielegalnych protestów Strajku Kobiet podsycanych przez opozycję:

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

„Policjanci, którzy dbali o to, żeby utrzymać porządek publiczny w czasie, kiedy nielegalne demonstracje podsycane zresztą z tej strony sceny politycznej, doprowadzały, bo to trzeba podkreślać Szanowni Państwo, do wielu zgonów kilka tygodni później. Przecież jest rzeczą oczywistą, że wówczas prowadzone demonstracje w szczycie drugiej fali prowadziły do wzajemnych zakażeń, a w ślad za tym kilka tygodni później do zgonów. Proszę teraz nie klaskać, bo to bardzo smutna rzecz, ale to jest prawda, która powinna was kłuć w wasze serca. Pan minister Kamiński starał się temu zapobiegać. Jeżeli ja miałbym jakąś uwagę do tego, to raczej uważam dzisiaj, na zasadzie ex post, że powinniśmy może więcej jeszcze interweniować, aby nie dochodziło do tych demonstracji, bo one doprowadzały do zgonów i to jest rzecz, która powinna zapaść głęboko w wasze serca” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Przypomniał również w jaki sposób służby porządkowe funkcjonowały za czasów Platformy Obywatelskiej, gdy wobec protestujących górników używano broni gładkolufowej:

„Padały tutaj sformułowania „pałka teleskopowa”, jakieś „interwencje”. No to chyba mierzycie swoją własną miarą, bo coś wam przypomnę dzisiaj, tutaj właśnie w kwestii tego jak wy zachowywaliście się wobec demonstrantów. Otóż pamiętacie może akcje „Widelec”, którą Gazeta Wyborcza opisała jako „skuteczną pacyfikację”. Mój Boże! Gazeta, która utuczyła się, urosła na szyldzie i idei Solidarności ma czelność pisać, że to pacyfikacja. Takiego słowa użyła. „Pacyfikacja kibiców” Legii Warszawa. Otóż wiecie co tam było robione podczas tej akcji Widelec? Używano gazu wewnątrz samochodu zamkniętego. Kazano robić przysiady nago ludziom i poczytajcie sobie zeznania tych ludzi, którzy zostali wtedy bestialsko bici, bestialsko potraktowani przez tak, policję i służby specjalne w waszych czasach, waszych polityków. I wy ponosicie za to odpowiedzialność! Przypomnijcie sobie rok 2011 i ówczesne bicie, kopanie demonstrantów, brutalne interwencje przeciwko polskim patriotom, którzy chcieli zademonstrować swoją miłość do ojczyzny w rocznicę niepodległości. Tak było! Przypomnijcie sobie jeśli mówicie już o używaniu sprzętów, przypomnijcie sobie demonstracje ze stycznia czy lutego w Jastrzębiu czy w Zabrzu, kiedy rząd PO używał przeciwko górnikom broni gładko lufowej i armatek wodnych. To są interwencje wasze. I drodzy rodacy, tą różnicę i powściągliwość w interwencjach trzeba zaznaczyć i mieć na uwadze!” – wskazał premier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content