20,4 C
Warszawa
wtorek, 15 czerwca, 2021

Lider Alternative fur Deutschland broni paktu Ribbentropp-Mołotow. “Decyzja Stalina była słuszna”

26,743FaniLubię

Skandaliczne słowa padły ze strony szefa niemieckiej partii Alternatywy dla Niemiec (AfD). Według Alexandra Gauland „decyzja Stalina była słuszna, a to Polska stała na drodze do powstrzymania III Rzeszy, bo nie chciała na swoim terytorium Armii Czerwonej” – wskazał w Bundestagu szef partii broniąc zawartego przez Hitlera i Stalina paktu Ribbentropp-Mołotow dzielącego pomiędzy dwa totalitarne reżimy granice Polski.

Przemowa Gaulanda odbyła się z okazji 80 rocznicy napaści Niemiec na ZSRR. Prezes AfD potępił tę agresję uznając ją za „narodowosocjalistyczną chimerę”. Zwrócił również uwagę, że celem tej wojny było stworzenie „Lebensraum”, czyli przestrzeni życiowej na Wschodzie. Jednocześnie stwierdził, że według niego Stalin nie miał innej możliwości niż porozumieć się z Hitlerem w 1939r., a winę za pat Ribbentropp-Mołotow obarcza Polskę.

Przedłużające się negocjacje w sprawie konwencji wojskowej między Związkiem Radzieckim, Empire (Wielką Brytanią – przyp.red.) i Francją wielokrotnie prowadziły do ​​tego samego impasu: jak zorganizować obronę bez Polski, która nie chciała tolerować wojsk sowieckich na swoim terytorium

– mówił skrajnie prawicowy polityk.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Według polityka zawarcie paktu Ribbentropp-Mołotow było „decyzją realpolityczną i słuszną dla własnego przetrwania, której konsekwencje były jednak straszne dla Polski”.

Na temat uznania krzywd doznanych przez Polskę za II wojnę światową od kilku lat czołowi politycy rosyjscy szerzą propagandowe kłamstwa. M.in. Putin w czerwcu zeszłego roku stwierdził, że „wina za tragedię, która spotkała wtedy Polskę, leży wyłącznie po stronie polskich władz”.

W sierpniu ubiegłego roku paktu oznaczającego rozbiór Polski i wstęp do ludobójstwa broniło MSZ Federacji Rosyjskiej na Twitterze. „Fakty! Sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji był jedynie ostatnim z długiej listy paktów zawartych między Hitlerem i zachodnimi mocarstwami w przededniu II wojny światowej. Został podpisany tylko dlatego, że Zachód wielokrotnie odtrącał sowieckie próby zbudowania antyhitlerowskiej koalicji” – argumentowano.

Na odpowiedź strony polskiej nie trzeba było długo czekać. „»Zapomnieliście« nadmienić, że w wyniku paktu 17 września sowieccy żołnierze przyłączyli się do nazistowskich Niemiec w agresji na Polskę” – napisało polskie MSZ na Twitterze. „52 proc. terytorium Polski i 13 milionów mieszkańców znalazło się pod sowiecką okupacją i stali się obiektem represji i morderstw” – podkreślono.

26,743FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,743FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
David Marcus: AOC is...

Is Rep. Alexandria Ocasio-Cortez, D-N.Y., the most honest Democrat in Washington? At least as far as the current...

Fox News | 15 Jun, 2021
Parents of former Marine...

The parents of a former U.S. Marine languishing in a Russian prison is hopeful that President Biden and...

Fox News | 15 Jun, 2021
Joey Jones reacts to...

Jones sounds off on 'woke' cancel culture taking over college campuses on 'America Reports'

Fox News | 15 Jun, 2021
Jon Taffer on COVID...

'Bar Rescue' host Jon Taffer calls for a return to normalcy from the pandemic 'hygiene theater' that he...

Fox News | 15 Jun, 2021
Michael Costello's mother speaks...

Michael Costello's mother tells Fox News Chrissy Teigen should personally apologize to the fashion designer for past bullying.

Fox News | 15 Jun, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×