17,3 C
Warszawa
poniedziałek, 4 lipca, 2022

Dlaczego macierzyństwo jest dopełnieniem kobiecości?

26,463FaniLubię

Kobiecość jest niezwykle ważna i wyjątkowa, nie da się jej niczym zastąpić. Los ludzkości jest oddany w ręce kobiety, gdyż nikt poza nią nie jest wstanie zrodzić nowego życia. Macierzyństwo staje ponad zadaniami mężczyzny, dla którego nigdy nie będzie możliwe w sposób naturalny wydać na świat potomstwo.

Macierzyństwo wielkim powołaniem

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dojrzałość każdej dziewczyny polega na dążeniu do postawy matki. Kobieta nie musi stać się fizycznie matką, jednak postawa matczyna jest dopełnieniem kobiecości. Uczy bowiem troskliwości, opiekuńczości i odpowiedzialności za życie słabszych. Oczywiście istnieje cała gama ról, które jest gotowa pełnić kobieta, jednak cała jej fizyczność, psychika i moralność nastawiona jest przede wszystkim na misję jaką jest wydanie na świat nowego człowieka. Kobieta jako matka widzi potrzeby innych ludzi. Jej oczy patrzą szerzej. Kobieta świetnie porusza się w świecie osób, emocji i uczuć. To pozwala na ukazanie jej geniuszu empatii i współodczuwania, który w macierzyństwie przeżywa swój największy rozkwit. Jako matka kobieta ma okazję wykorzystać swe wszechstronne talenty w codziennym życiu, dla dobra innych. Świadomie przeżywane macierzyństwo pozwala na patrzenie na drugiego człowieka sercem, dostrzeżenie jego wielkości mimo ograniczeń.

Macierzyństwo jako rozwój duchowy

Głęboko zapisane w psychice każdej kobiety macierzyństwo jest przyczyną ogromnego rozwoju. Jedność pomiędzy dzieckiem a kobietą powoduje pobudzenie w niej ogromnej wrażliwości na drugiego człowieka. Szczególnie faza prenatalna dziecka wpływa na kobietę w taki sposób, iż staje się ona gotowa do obdarowywania sobą, poczuwa się do większej dobroci i czułości. Dzięki temu niesamowitemu zjednoczeniu się kobiety i dziecka rozwija się w matce niebywała wrażliwość na potrzeby człowieka, ale także umiejętność przyjęcia go w całości, zaakceptowania w całości i miłowania bezgranicznie do końca.

Macierzyństwo jako rozwój fizyczny

Biologia wskazuje także na to, iż kobieta w czasie ciąży odżywa. Jej organizm przeżywa wówczas nieustanny rozwój. Kobiety w zaawansowanej ciąży mają zazwyczaj bardzo dużo energii i chęci do działania. Ciągle jednak przedstawia się czas ciąży, jako czas wyniszczania organizmu matki, co nie oddaje całej prawdy o tym stanie.

Macierzyństwo czas miłowania

Czas ciąży jest okres, w którym kobieta doznaje wzrostu miłości. Tym bardziej jeśli ma wsparcie mężczyzny, który świadomy jest niezwykłości jej zadania. Macierzyństwo jak większość ważnych zadań w życiu jest procesem, do którego potrzeba spokoju i cierpliwości. Ciąża może stać się czasem prawdziwego wzrostu miłości ludzkiej zarówno między nią a dzieckiem, jak i między nią a ojcem dziecka poprzez wspólne dźwiganie odpowiedzialności wspólnego wychowania potomstwa. Może być to podstawą do nieustannego zacieśniania się więzów rodzinnych.

Macierzyństwo ma ogromną wartość. Jeśli jest przeżywane niezakłócenie i w bezpieczeństwie, wpływa na kształtowanie sie osobowości wszystkich członków rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content