17.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Balawajder rezygnuje z zakupu 30 nowych tramwajów we Wrocławiu. Winą obarcza uchwałę o obniżce cen biletów MPK

26,463FaniLubię

Krzysztof Balawajder, prezes wrocławskiego MPK opublikował w dniu dzisiejszym post na Facebooku, w którym prezentuje zdjęcie nowoczesnych tramwajów. „Podoba Wam się pojazd na zdjęciach? Mnie bardzo” – wskazał zarządzający miejską spółką. Dodał jednak, że z powodu uchwały radnych PiS i Nowoczesnej o obniżce cen biletów MPK zakup 30 nowych tramwajów jest w tej chwili niemożliwy. „Te 30 tramwajów miało wozić zwolenników wszystkich opcji i tych niegłosujących. To nie tramwaje tylko dla Prezydenta Jacka Sutryka, skarbnika Marcina Urbana czy Balawejdera ale każdego z nas.” – dodał Balawajder.

Krzysztof Balawajder poinformował, że z powodu decyzji radnych PiS i Nowoczesnej o obniżeniu cen biletów MPK wpływy z tego tytułu do budżetu zmniejszą się o 15 mln zł rocznie. Powoduje to, że zakup nowych tramwajów jest obecnie niemożliwy według zarządzającego, a żaden bank nie udzieli spółce kredytu, gdyż w „kolejce czekają inne populistyczne pomysły”:

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

„WAŻNE!

PRZETARG NA 30 NOWYCH TRAMWAJÓW?

Podoba Wam się pojazd na zdjeciach? Mnie bardzo. Przetarg na 30 takich lub podobnych (obowiązują zamówienia publiczne) tramwajów dla MPK Wrocław planowałem ogłosić w najbliższych dniach. Komplet dokumentów leży na moim biurku, gotowy do podpisu.

NIESTETY to niemożliwe. Decyzja radnych Nowoczesnej (którzy jeszcze niedawno popierali dotychczas obowiązującą taryfę) oraz Prawa i Sprawiedliwości o obniżce cen biletów jednorazowych oznacza wpływy do budżetu niższe o 15 000 000 PLN rocznie. Rada Miasta nie ma swoich pieniędzy, rozdaje to co dostanie od nas mieszkańców. Obniżenie cen biletu jednorazowego (kupowanego często przez przyjezdnych a nie mieszkańców Wro) oznacza albo większą dotację z budżetu albo mniejsze wydatki inwestycyjne czyli nowe tramwaje czy autobusy.

Dlatego jako osoba odpowiedzialna za finanse Spółki nie mogę podjąć decyzji o rozpisaniu przetargu na 30 nowych tramwajów, przy takim ubytku wpływów. Byłoby to klasycznym działaniem na szkodę Spółki. Zrobię wszystko by brakujące pieniądze znaleźć gdzie indziej ale jaki bank zaufa mam, gdy w kolejce czekają inne populistyczne pomysły?!

Te 30 tramwajów miało wozić zwolenników wszystkich opcji i tych niegłosujących. To nie tramwaje tylko dla Prezydenta Jacka Sutryka, skarbnika Marcina Urbana czy Balawejdera ale każdego z nas. Szkoda że polityka wygrała z dobrem wszystkich Wrocławianek i Wrocławian.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content