14,2 C
Warszawa
wtorek, 26 września, 2023

J. Kaczyński: Opowieść, że mamy w praktyce zakaz aborcji to absurd. Trzeba pamiętać, że aborcja jest złem, a nie dobrem

26,463FaniLubię

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego „dzisiaj przepisy są tak skonstruowane, że jeżeli ciąża zagraża życiu albo zdrowiu (w tym psychicznemu) matki, to aborcja jest dozwolona”. – Opowieść, że mamy w praktyce zakaz aborcji to absurd – przekonywał w czwartek prezes PiS w rozmowie z Interią. „Trzeba też pamiętać, że aborcja jest złem, a nie dobrem. I nie może być na życzenie – podkreślił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Interią, dodając, że „przesłanki, które są pozostawione przez Trybunał Konstytucyjny, są wystarczające, tylko trzeba ich przestrzegać”. – Mieliśmy w klubie koleżankę, która zdecydowała się na urodzenie dziecka mimo, że groziła jej utrata wzroku. Ale to kwestia postaw heroicznych. Prawo nie może wymagać heroizmu. Ludzie rzadko są bohaterami – mówił.

Jarosław Kaczyński zapytany , czy „sojusz tronu z ołtarzem nie jest zbyt mocny” w Polsce, stwierdził, że „to element świata wymyślonego”:

– Na czym polega ten sojusz tronu z ołtarzem? Czy Kościół nas kiedyś oficjalnie poparł? Nie. Mało tego, myślę, że gdyby w 2010 roku przeprowadzić wybory w episkopacie, to sądzę, że Bronisław Komorowski miałby niemałe poparcie

– powiedział prezes PiS.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Mamy przyjazną kooperację (z Kościołem – red.), jaką przewiduje polska konstytucja, a nie sojusz. Tak, to zaprzeczenie relacji komunistycznych czy nawet francuskich, ale francuski model nie musi być wzorcowy. Nie dostrzegam takiego sojuszu. Do wielu dostojników Kościoła nasi przeciwnicy mają lepszy dostęp niż my – stwierdził Kaczyński.

Według Jarosława Kaczyńskiego „Kościół zawsze musi bronić życia”, ponieważ to fundament, na którym się opiera jego nauka:

– W Polsce długo obowiązywał kompromis – a w zasadzie coś, co przeszło w Sejmie dzięki kłótni liberałów, spierających się co do poprawek nad tą ustawą. Takich przekleństw, jak padające po tamtym głosowaniu z ich strony nie słyszałem chyba nigdy. Dziś sądzę, że uzyskaliśmy 110 procent tego, co można uzyskać w dzisiejszym świecie. Postawiono tamę aborcji ze względu na zespół Downa i Turnera. Wielu z tych ludzi może szczęśliwie żyć. Tylko o to nam chodziło

– zapewnił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content