8,1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Wellmann po Wiadomościach TVP: „Czuję się jakby ktoś mnie obrzygał!”

26,463FaniLubię

Dorota Wellmann stała się kilka dni temu bohaterką materiału Wiadomości TVP za sprawą zapowiadanego udziału celebrytki w programie szkolenia dla seniorów z obsługi smart fonów. Warsztaty miał zorganizować Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, a ich koszt miał wynieść 600 tys. zł dla 60 osób.

— Jeżeli będziemy milczeć — mówi Wellman — nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja — przekonuje prezenterka TVN, odnosząc się do informacji przedstawionych przed kilkoma dniami w „Wiadomościach”.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dorota Wellman natychmiast zareagowała na reportaż. Z wypowiedzi, która padła w rozmowie z serwisem Plejada, dziennikarka twierdziła że informacje zawarte w materiale są nieprawdziwe, a ona sama „nie bierze udziału w takim szkoleniu”.

— Czuję się jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja

— mówiła prezenterka w rozmowie z tygodnikiem „Newsweek”.

Tymczasem na stronach Wojewódzkiego Urzędu Pracy widniała informacja o udziale Doroty Wellmann w programie „Smart Senior”. Potwierdza to, że celebrytka miała zapewnione wstępne finansowanie za udział w projekcie.

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Mirosław Ochyra, przekonując że co prawda rozmowy z Dorotą Wellman miały miejsce, lecz ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

— Żadnej umowy, jeśli chodzi o udział Pani Doroty Wellman, jeszcze w tym projekcie nie ma. Opracowując projekt, jednym z wymogów było pozyskanie osoby, która jest takim motywatorem społecznym. Osoby, która cieszy się zaufaniem społecznym, osoby, która ma dużą słuchalność i potrafi przekazać informacje związane z takim projektem 

— podkreślił Ochyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content