-4,3 C
Warszawa
poniedziałek, 24 stycznia, 2022

Dziecko potrzebuje, żeby tato kochał mamę

26,463FaniLubię

Nie ma na świecie innej relacji między ludźmi, która może dać więcej szczęścia niż relacja między małżonkami. Wpływa ona nie tylko na szczęście samych małżonków, ale także na ich potomstwo. Kiedy w rodzinie dochodzi do sytuacji konfliktowych, złych, czy chaotycznych w relacji rodziców, to dziecko zwykle obarcza siebie winą za te niepowodzenia. Najczęstszą przyczyną zaburzeń w zachowaniu dzieci są właśnie trudne relacje między rodzicami.

Miłość między rodzicami podstawą poczucia bezpieczeństwa dziecka

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dziecko, które obserwuje miłość między swoimi rodzicami, wzrasta w domu, w którym panuje wzajemny szacunek i zrozumienie. Ma poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Nie jest zmuszone do niepokoju, który może wywołać strach przed rozpadem świata, w którym żyje. Dzieci są niezwykle wrażliwe i czułe. Nie da się ich oszukać. Bardzo szybko są w stanie wyczuć, że między ich rodzicami narasta konflikt, czy nieporozumienie. Warto więc, aby dziecko widziało, że nawet jeśli rodzice się kłócą, to później są w stanie się pogodzić, wybaczyć sobie. Istotne jest, aby malec mógł widzieć okazywaną sobie czułość między rodzicami, to pomoże mu w budowaniu pewności o stałości więzi między rodzicami.

Niech tato kocha mamę

Niezwykle istotne jest okazywanie sobie miłości w drobnych gestach, jednak to nie może być powierzchowne. Istotne jest, aby to co w nas jest, promieniowało na zewnątrz. Mężczyzna ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądała relacja małżeńska. Jednym z wielu sposobów na jej poprawienie jest rzetelne wysłuchanie żony. Pozostawienie wszystkiego na boku i po prostu słuchanie, bez rad, osądów i niepotrzebnych wtrąceń. Warto być też przygotowanym na to, że to właśnie mąż będzie brał na siebie wiele nieporozumień i sprzeczek, a co za tym idzie częściej będzie mówił: „przepraszam”. Łatwo zauważyć, że to mężczyźni są bardziej skłonni do ryzyka i dlatego łatwiej im popełnić błąd, ale też mają większą łatwość do brania odpowiedzialności za swój zespół. Przeprosiny więc zazwyczaj będą spadały na barki mężczyzn. Warto pozytywnie zaskakiwać swoją żonę małymi prezentami, czy niespodziankami, to zazwyczaj wywołuje pozytywne emocje zarówno u obdarowanej jak i u darczyńcy.

By móc być dobrym mężem, a co za tym idzie ojcem, konieczne jest, aby trwać w małżeństwie i rodzinie. Nie da się spełniać tych ról nie będąc blisko ze swoją żoną i dziećmi. Nawet jeśli pojawiają się trudności, warto trwać w małżeństwie, walczyć o nie, aby zachować rodzinę. Dzieci nie mają wyboru – one nie decydują o tym, czy rodzice będą się kochać, czy też nie będą walczyć o tą miłość. Odpowiedzialność ta więc w dużej mierze spada na ojca, a zarazem głowę rodziny, który wraz z mamą dziecka może stworzyć godne warunki rozwoju ich potomstwa tak, aby dziecko mogło dorastać w poczuciu akceptacji i bezwarunkowej miłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:TatoNet

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content