29.8 C
Warszawa
niedziela, 21 lipca, 2024

Przepadł wniosek o odwołanie przewodniczącego Sejmiku. „Nieudolne przewroty R. Szełemeja i J. Sutryka”

26,463FaniLubię

Wynikiem 17:17 zakończyło się głosowanie w Sejmiku nad odwołaniem przewodniczącego Andrzeja Jarocha. Do jego odwołania wzywali opozycyjni radni z Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej i Bezpartyjnych Samorządowców.

Dlaczego radni PO wzywali do odwołania Andrzeja Jarocha z funkcji przewodniczącego? Marek Łapiński zarzucił przewodniczącemu doprowadzenie do awantury wokół nominowania Olgi Tokarczuk do tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska Civi Honorario i w efekcie do odrzucenia przez noblistkę tego tytułu. – Zgłoszenie przez pana konkurencyjnego wniosku o nagrodzenie biskupa Ignacego Deca było wielką ujmą dla pisarki

– powiedział Marek Łapiński.

„Jako kolejne powody do odwołania wskazał awanturę wokół uchwały popierającej Strajk Kobiet oraz zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku w trybie stacjonarnym 1 kwietnia po to, by odwołać z zarządu województwa Pawła Wybierałę. Zarzucił mu także dążenie do przekazania Stawów Milickich Lasom Państwowym i wreszcie – jako przedstawicielowi koalicji rządzącej regionem – przyzwolenie na obcięcie przez rząd, miliardów złotych z funduszy unijnych dla Dolnego Śląska na najbliższe lata.”

– wskazała Gazeta Wrocławska.

„Przewodniczącego Jarocha bronił marszałek Cezary Przybylski oraz radni PiS – Marcin Krzyżanowski i Tytus Czartoryski i Andrzej Kredkowski. Zarzucili radnym opozycji, że ich wniosek prowadzi do chaosu w momencie walki z trzecią falą pandemii i wciąż trwających negocjacji z rządem o podział tortu funduszy unijnych.”

– jak podaje Gazeta Wrocławska

„Ostatecznie w tajnym głosowaniu, przy nieobecności dwóch radnych z PiS (w sejmiku zasiada 36 radnych), 17 radnych zagłosowało za odwołaniem przewodniczącego, a 17 przeciw. Dwóch radnych opozycji zagłosowało więc za zachowaniem Andrzeja Jarocha na stanowisku.”

– dodała Gazeta Wrocławska.

– To głosowanie to dowód na to, że Koalicja Obywatelska pogrążona jest w uwiądzie organizacyjnym i nie jest w stanie nic osiągnąć w sejmiku, nawet pod nieobecność radnych PiS

– skomentował Bohdan Stawiski z otoczenia Cezarego Przybylskiego.

Próba odwołania Andrzeja Jarocha jest pokłosiem rozłamu wśród Bezpartyjnych Samorządowców. Przypomnijmy, radni współrządzący na Dolnym Śląsku wraz z PiS-em podzielili się przed dwoma miesiącami. Czterech Bezpartyjnych Samorządowców pod przewodnictwem Mirosława Lubińskiego poparło dążenie i wniosek Koalicji Obywatelskiej oraz Nowoczesnej Plus o odwołanie przewodniczącego sejmiku.

❗ Przepadł wniosek o odwołanie Przewodniczącego Sejmik Województwa Dolnośląskiego – opozycja po raz kolejny przegrała i…

Posted by Grzegorz Macko – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego on Wednesday, April 28, 2021
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content