14,4 C
Warszawa
czwartek, 23 września, 2021

Szpital w Legnicy szuka lekarza. Oferuje 54 tys. zł, chętnych nie ma

26,463FaniLubię

Aż 54 tys. zł chce zapłacić kandydatowi na stanowisko lekarza specjalisty z medycyny ratunkowej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Niestety, mimo upływu już ponad miesiąca czasu od umieszczenia ogłoszenia nadal nie znalazł się chętny na to stanowisko.

Szpital chciałby, aby lekarz pracował na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przez minimum 240 godzin w miesiącu. Za każdą z nich miałby zarobić 225 zł. Placówce zależy, aby prowadził własną działalność gospodarczą, co oznacza, że musi m.in. samodzielnie opłacić obowiązkowe ubezpieczenie lekarskie od odpowiedzialności cywilnej. Na Dolnym Śląsku takie uprawnienia posiada 70 medyków, ale nie wszyscy pracują w swoim zawodzie, a 45 osób dopiero szkoli się w tym zakresie. Tymczasem, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie służby zdrowia, powinno być ich w województwie dolnośląskim ponad 200.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Nikt się nie zgłosił pomimo kilku konkursów. Lekarze nie są zainteresowani taką stawka i takim kontraktem – powiedział polsatnews.pl Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Dlaczego konieczne jest aż tak wysokie wynagrodzenie dla lekarza o tej specjalizacji wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzem Polsat News rzecznik prasowy szpitala:

Te pieniądze są niezbędne, żeby lekarze byli zainteresowani pozostaniem w Polsce. Mamy otwarty rynek pracy za granicą, więc medycy często wyjeżdżają na Zachód, bo tamtejsza służba zdrowia nie ma najmniejszego problemu z zatrudnieniem naszych specjalistów

– tłumaczył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
[wp_top_news]
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×