4,3 C
Warszawa
sobota, 8 maja, 2021

Wybór bez wyboru – ks. Tomasz Kancelarczyk

26,836FaniLubię

Zaczepia cię na ulicy bezdomny i prosi, abyś kupił mu coś do jedzenia. Niestety, zapomniałeś portfela. Jesteś jednak popularnym naukowcem, mającym na koncie ciekawe publikacje. Czy w związku tym zaproponujesz mu w zamian za pomoc lekką pogawędkę na temat fizyki jądrowej, czy jednak wrócisz po pieniądze i kupisz jedzenie? Wiadomo, to drugie wyjście wymaga od ciebie trochę więcej trudu – chodzenia w tę i z powrotem, no ale jeśli chcesz naprawdę pomóc, to to robisz.

Podobny schemat pojawia się dosyć często w działaniach na rzecz ochrony nienarodzonych, a dokładniej w działaniach jego przeciwników, którzy dumnie nazywają się zwolennikami wyboru. Przepraszam, ale jaki to wybór w sytuacji, gdy kobieta w ciąży prosi takich ludzi o wsparcie, a ci dają jej jedno rozwiązanie: aborcję? Czasem w postaci tabletki wczesnoporonnej, a czasem w sfinansowaniu aborcji za granicą. Kiedy zaś kobieta odmawia i tłumaczy, że chce urodzić i potrzebuje wsparcia materialnego na dłuższą metę, to nagle osoby pro-choice nie mają nic do zaoferowania. Teraz pytanie: Nie mają, czy nie chcą, bo wiązałoby się to, w ich mniemaniu, z odrzuceniem osobistego podejścia do wartości życia, a przede wszystkim z wysiłkiem zorganizowania i sfinansowania takiej pomocy?

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Nie pisałbym o tym wszystkim, gdybym kilka lat temu tego nie doświadczył. Pod skrzydła Fundacji Małych Stópek trafiła mama oczekująca narodzin dziecka, która dowiedziała się o nas za sprawą… właśnie pewnego zwolennika wyboru. Na „dzień dobry” powiedział, że jest on spod znaku gazety „Fakty i Mity”. Odparłem, że ja spod znaku Jezusa Chrystusa. Po wymienieniu tych grzeczności dowiedziałem się od niego, że nasza podopieczna odrzuciła jego propozycję aborcji, więc skierował ją do nas, bo… nie miał wyboru. Dlatego też na mapie Polski nie ma żadnych ośrodków dla kobiet w sytuacji kryzysowej zakładanych przez zwolenników wyboru.

26,836FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,836FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Bill Maher blasts Democrats'...

"Real Time" host Bill Maher closed his show Friday night by complaining that the Democrats have become a...

Fox News | 08 May, 2021
Nancy Pelosi gets Willies...

The House speaker marked Willie Mays' 90th birthday by posting a photo of herself with a different San...

Fox News | 08 May, 2021
Chula Vista police serve...

The Chula Vista Police Department served a search warrant at the home of Larry and Maya Millete Friday,...

Fox News | 08 May, 2021
Tucker: Americans are being...

'Tucker Carlson Tonight' host reacts to 'troubling' April jobs report

Fox News | 08 May, 2021
'Tucker Carlson Tonight' does...

Tucker Carlson reacts to passages from the former Georgia gubernatorial candidate's steamy novel

Fox News | 08 May, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×