22,4 C
Warszawa
wtorek, 6 czerwca, 2023

Władze Łodzi zawiesiły dyrektora liceum, który zabronił uczniom umieszczania błyskawic w awatarach

26,463FaniLubię

Wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka z Lewicy poinformowała, że władze Łodzi zawiesiły dyrektora liceum Dariusza Jakóbka, który zabronił uczniom ustawiania w awatarach podczas zdalnych lekcji symboli politycznych, w tym proaborcyjnych czerwonych błyskawic. Wiceprezydent skierowała też w sprawie dyrektora wniosek do Komisji Dyscyplinarnej Nauczycieli. W komunikacie wskazano, że zawieszenie nastąpiło „w związku z uchybieniem godności zawodu nauczyciela”.

Wydawać się mogło oczywiste, że szkolne lekcje nie są właściwym miejscem do politycznych i ideologicznych manifestacji, a jednak orędownikom zabijania nienarodzonych dzieci wolno więcej i zawsze znajdą popleczników wśród polityków.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Szacunek i wyrazy wsparcia dla Dyrektora Dariusza Jakóbka.Poniżej treść artykułu dodanego do szkolnego regulaminu, który doprowadził do zawieszenia Dyrektora. Każdy może sobie sam wyrobić zdanie o sprawie:

„Zasady umieszczania symboliki w Awatarach:

1. Awatar członka społeczności szkolnej na platformie Teams nie może ograniczać wolności drugiej osoby ani obrażać jej uczuć oraz być sprzecznym z zasadami dotyczącymi norm zachowania w XXXIV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.

2. Nie można umieszczać loga (znaku graficznego) bądź jego fragmentów umożliwiających jego identyfikację, haseł, symboliki, zdjęć itp.:

partii i organizacji politycznych, wszelkiego rodzaju stowarzyszeń, organizacji społecznych charakterze politycznym lub odwołujących się do działań politycznych; organizacji i stowarzyszeń nawołujących do postępowania niezgodnego z prawem, niszczących dziedzictwo kulturowe, nawołujących bądź tolerujących stosowanie przemocy, łamiących konstytucyjne prawo do wolności kultu religijnego i poszanowania miejsc kultu religijnego, szerzących nietolerancję, dyskryminację i wykluczenie społeczne; symboli i znaków graficznych o wydźwięku wulgarnym, obscenicznym, ośmieszającym innych.

3. Powyższe zasady, dotyczące korzystania ze służbowych platform edukacyjnych obowiązują całą społeczność szkolną.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
294SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content