27.2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Romanowski: Polska czeka na Rzecznika Praw Obywatelskich, a nie Rzecznika Platformy Obywatelskiej

26,463FaniLubię

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli dziś o zgodności z prawem pełnienia funkcji RPO po upływie przez niego kadencji. Ponad pół roku od skończenia swojej kadencji Adam Bodnar wciąż sprawuje obowiązki urzędu, gdyż pozwala mu na to przepis ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Art. 3 ust. 6 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich jest niezgodny z art. 209 ust. 1 w zw. z art. 2 i w zw. z art. 7 Konstytucji RP. Przepis ten traci moc obowiązującą po upływie 3 miesięcy po ogłoszeniu wyroku w Dzienniku Ustaw RP. Orzeczenie zapadło jednogłośnie. Ustne motywy przedstawił Stanisław Piotrowicz. W praktyce oznacza to, że Adam Bodnar przestaje wykonywać zadania RPO.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Pan Bodnar od dawna nie jest już Rzecznikiem” – piszą politycy Zjednoczonej Prawicy i wskazują, że zgodnie z konstytucją TK nie mógł podjąć żadnej innej decyzji. „Dobrze, że pada deszcz, bo nie widać moich łez” – odpowiada z kolei zdruzgotana posłanka Koalicji Obywatelskiej, która na ogłoszenie decyzji czekała przed budynkiem sądu.

„Polska czeka na Rzecznika Praw Obywatelskich, a nie Rzecznika Platformy Obywatelskiej, dla którego wybitną jest promująca cywilizację śmierci Lempart”

– napisał po wyroku TK Romanowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content