4,2 C
Warszawa
piątek, 23 kwietnia, 2021

SKANDAL! W polskiej szkole podjęto uchwałę zobowiązującą nauczycieli do zwracania się do chłopca per „Agnieszka”!

26,882FaniLubię

Kilka dni temu Krystyna Pawłowicz, sędzia TK, opublikowała na Twitterze wpis, w którym poinformowała o nietypowej uchwale podjętej przez Radę Pedagogiczną w szkole w Podkowie Leśnej. Zobowiązuje ona nauczycieli, aby zwracali się do 10-letniego ucznia per. Agnieszka, mimo iż w akcie stanu cywilnego dane nie mówią nic o dokonanej zmianie płci.

Do sprawy odniósł się m.in. Burmistrz Miasta:

Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta.”

pisze burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Wczoraj pisałem ile hejt może zrobić złego. I także wczoraj ukazał się obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz…

Posted by Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna on Wednesday, April 7, 2021
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Posłowie opozycji od wczoraj grzmią w mediach na temat cynicznego ataku ze strony sędzi Pawłowicz, która ich zdaniem naruszyła dobre imię dziecka. Są jednak również głosy przeciwne:

Nie, zbrodnią na 10 letnim dziecku jest to co robią z nim w tej szkole i to co robią rodzice. Straszne. I to jest wiadome wszystkim wokół, bo co ten chłopiec na WF chodziłby z dziewczynkami? Do jednej szatni? Jakim prawem? Mam nadzieję, że RPD się tym zajmie”

napisał znany komentator Bernard z Blogpress.

Burmistrz Podkowy Leśnej w rozmowie z PAP twierdzi, że jego reakcja na tweet Pawłowicz jest „stonowana”, biorąc pod uwagę napędzającą się po tym wpisie spiralę hejtu i nienawiści. Zwrócił przy tym uwagę, że Podkowa Leśna jest małą społecznością, gdzie większość mieszkańców się zna.

Fatalnie się stało, że osoba z kręgu władzy, zajmująca eksponowane stanowisko, mająca oddziaływanie na opinię publiczną, wyraża swój pogląd w formie hejtu i stygmatyzacji dziecka, które już i tak poprzez sytuację, w której się znajduje, ma wystarczającą ilość problemów na głowie

— zaznaczył Tusiński.

I pewnie, gdyby nie nagłośnienie tej sprawy przez panią Pawłowicz, dziecko by spokojnie skończyło tę szkołę, a teraz, to ja nie wiem, jak będzie

— przyznał.

Nie chcąc zdradzać szczegółów, powiedział jedynie, że sprawa jest „poważna” i odnosi wrażenie, że rodzice dziecka po informacji opublikowanej przez Pawłowicz wpadli w panikę. Podobnie, jak środowisko szkoły.

26,882FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,882FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Kudlow: John Kerry is...

'Gutfeld!' panel pokes fun at Earth Day celebrations by the Biden administration

Fox News | 23 Apr, 2021
Hannity: Americans' security is...

'Hannity' host outlines Democrat's plan to demonize and dismantle the police

Fox News | 23 Apr, 2021
Gutfeld on the mainstream...

'Gutfeld!' panel discusses COVID precautions and fearmongering

Fox News | 23 Apr, 2021
Georgia mom blasts school...

A Georgia mom is going viral after she grilled school board members for making young children wear masks...

Fox News | 23 Apr, 2021
Kentucky men's basketball star...

NBA Draft prospect and former Kentucky star Terrence Clarke died in a car accident in Los Angeles, according...

Fox News | 23 Apr, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×