21.8 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024

Posłanie Kobiet Solidarności Walczącej – Do Kobiet Białorusi

26,463FaniLubię

Od wielu miesięcy społeczeństwo białoruskie demonstruje swój sprzeciw wobec dyktatorskich rządów Aleksandra Łukaszenki. Pokojowe protesty na Białorusi przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich w sierpniu 2020 r. mają twarz Kobiety. Aresztowania masowe i represje wobec mężczyzn spowodowały wyjście na ulice miast i miasteczek kobiet – żon, sióstr, matek, bab. Doceńmy to.

My, polskie kobiety, walczące w latach 80. XX wieku w szeregach Solidarności Walczącej, wyrażamy solidarność z Wami – kobietami białoruskiego protestu. Jesteśmy pełne podziwu dla Was. Wiemy, jak trudno kobietom angażować się w walkę, narażać na pobicia, zatrzymania, mandaty, szykany. Wasi wrogowie, funkcjonariusze zbrodniczego reżimu, twierdzą, że walka nie jest sprawą kobiety, że miejsce kobiet jest w kuchni – jak wielokrotnie mówił Łukaszenko. Nie wierzcie im!

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Nie ma na świecie nic piękniejszego od walki o godność człowieka, o prawdę, o wolność słowa, sumienia i demokrację. Walki o to, by „ludzmi zwacca” (zwać się ludźmi) – jak powiedział wasz wieszcz narodowy, Janka Kupała. Popieramy Waszą walkę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Wam pomóc. Nie lękajcie się, bądźcie twarde, wytrwałe, roztropne, a będziecie skuteczne. Nie jesteście same. Cały cywilizowany świat Was popiera. Wasze zwycięstwo jest pewne.

Żywie Białoruś!

24 marca 2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content