17.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Najnowszy sondaż wPolityce. Jarosław Kaczyński może być zaniepokojony [SONDAŻ]

26,463FaniLubię

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl partia Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje się nadal na pozycji lidera. Tuż za Prawem i Sprawiedliwością znalazło się ugrupowanie Szymona Hołowni.

Na Prawo i Sprawiedliwość głosować zamierza 29 proc. ankietowanych. Taki wynik oznacza spadek poparcia dla partii rządzącej o 2 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego sondaży tej pracowni.

Na drugim miejscu znalazła się partia byłego prezentera TVN Szymona Hołowni. Polskę 2050 popiera 25 proc. badanych; oznacza to spadek o jeden pkt proc.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Podium zamyka Koalicja Obywatelska na którą wskazało 18 proc. Jest to dokładnie taki sam wynik jak w zeszłym tygodniu.

Kolejne miejsce ma Lewica, która uzyskała w tym badaniu 10 proc.; poparcie tej partii pozostaje bez zmian. O jeden pkt proc. więcej zanotowała z kolei Konfederacja – ma 10 proc. poparcia.

Poza Sejmem znalazłoby się ugrupowanie Pawła Kukiza – 4 proc. poparcia i wzrost o jeden punkt. Polskie Stronnictwo Ludowe również zyskało 1 punkt i cieszy się poparciem 3 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja wynosi 67 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1085 osób w dniach od 19 do 22 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content