2,7 C
Warszawa
piątek, 23 kwietnia, 2021

Profesor Lejeune godny czci! – Dobre Nowiny

26,882FaniLubię

Był wybitnym francuskim naukowcem, gorliwym katolikiem i wielkim obrońcą życia. Przyjaźnił się z Janem Pawłem II. To on w 1958 r. odkrył, że przyczyną zespołu Downa jest trisomia pary chromosomów 21. W styczniu Watykan uznał heroiczność jego cnót, co stanowi milowy krok na drodze do uznania go błogosławionym.

Czcigodny sługa Boży, pediatra i genetyk Jérôme Lejeune (1926-1994) był kandydatem do otrzymania Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Mimo ogromnego znaczenia jego odkrycia i wielu innych dokonań w dziedzinie genetyki i medycyny (m.in. jako pierwszy opisał tzw. zespół cri du chat oraz odkrył związek pomiędzy niedoborem kwasu foliowego a ryzykiem wad płodu), nagrody nie dostał, bowiem przeszkodą okazała się jego zdecydowana postawa antyaborcyjna – sprzeciw wobec francuskiej ustawy aborcyjnej i wykorzystywania jego odkrycia do mordowania dzieci w łonach matek. Postawa ta naraziła go na ostracyzm ze strony większej części środowiska naukowego, odwrócili się od niego także dotychczasowi przyjaciele. Wyrazy uznania napłynęły wtedy ze strony Watykanu. Ojciec Święty Jan Paweł II mianował go członkiem – prezesem Papieskiej Akademii Życia, konsultantem Papieskiej Rady ds. Zdrowia, a w 1997 r. odwiedził jego grób. Prywatnie prof. Lejeune, który zmarł na raka płuc w 68. roku życia, był mężem i ojcem pięciorga dzieci. „Miarą jakości cywilizacji jest szacunek, jakim darzy najsłabszych jej członków” – twierdził.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Proces beatyfikacyjny wielkiego naukowca – twórcy nowoczesnej genetyki i żarliwego apostoła broniącego każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci – rozpoczął się w 2007 r. Teraz potrzebny jest już tylko cud.

Naukowe dzieło kontynuuje działająca od 1995 r. Fundacja Jérôme Lejeune. Więcej informacji na temat życia i działalności sługi Bożego znaleźć można na stronie: Amislejeune .

Darowizna na Dobre Nowiny

26,882FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,882FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Kudlow: John Kerry is...

'Gutfeld!' panel pokes fun at Earth Day celebrations by the Biden administration

Fox News | 23 Apr, 2021
Hannity: Americans' security is...

'Hannity' host outlines Democrat's plan to demonize and dismantle the police

Fox News | 23 Apr, 2021
Gutfeld on the mainstream...

'Gutfeld!' panel discusses COVID precautions and fearmongering

Fox News | 23 Apr, 2021
Georgia mom blasts school...

A Georgia mom is going viral after she grilled school board members for making young children wear masks...

Fox News | 23 Apr, 2021
Kentucky men's basketball star...

NBA Draft prospect and former Kentucky star Terrence Clarke died in a car accident in Los Angeles, according...

Fox News | 23 Apr, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×