25 C
Warszawa
wtorek, 3 października, 2023

Transfer Pawłowskiej: „Większa radość w niebie z 1 nawróconego, niż z 10 wiernych. Choć Porozumienie to dopiero czyściec”

26,463FaniLubię

W dniu wczorajszym posłanka Lewicy Monika Pawłowska ogłosiła, iż opuszcza swoją dotychczasową partię i przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina. Wiceszefowa Lewicy przekonywała, że jest to decyzja zgodna z jej sumieniem. Dodała, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym. Pawłowska w wywiadzie dla Rzeczpospolitej stwierdziła, że Gowin jest politykiem skutecznym i prawym człowiekiem.

„Dziękuję za wspólną pracę i działania w ramach Lewicy. Dzisiaj zaczynamy iść inną drogą, ale mam nadzieję, że wciąż w przyjaźni będziemy pracować na rzecz lepszej Polski dla każdej i każdego. Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem”

– napisała w niedzielę wieczorem na Twitterze posłanka Monika Pawłowska, wiceszefowa klubu Lewicy.

Pawłowska napisała dalej, że „program jak i praktyka działania politycznego Porozumienia są w obecnej sytuacji jej najbliższe”.

„To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Wstępuję do Porozumienia. Nie wstępuję do KP PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym. To decyzja zgodna z moim sumieniem i z tym, do czego zobowiązałam się wobec swoich wyborców”

– dodała.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W wywiadzie dzisiejszym dla Rzeczpospolitej wskazała, że nie otrzymuje z powodu transferu żadnych korzyści:

Nie otrzymuję też posady w ministerstwie ani stanowiska w spółce Skarbu Państwa. Jestem w polityce dla ludzi, nie dla stanowisk

– zapewnia Pawłowska w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Jarosław Gowin: Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy

Decyzją posłanki pochwalił się również Jarosław Gowin:

„Witamy na pokładzie Porozumienia, Monika! To przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma rozmowami. Cieszę się, że grono osób uprawiających politykę bez ideologicznego zacietrzewienia i zawziętości poszerza się o Panią Poseł. Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy

– napisał.

Transfer jest szeroko komentowany wśród prawicowych publicystów:

Transfer Pani Pawłowskiej do Porozumienia jest niezwykle egzotyczny, bo to tak jakby wybitny koszykarz NBA przeszedł właśnie do Bundesligi lub właśnie do Serie A, czyli do zupełnie innej dyscypliny. Ale cóż. Większa radość w niebie z jednego nawróconego, niż z dziesięciu wiernych. Co prawda nie jest to jeszcze niebo, bo dla mnie Porozumienie to jest taki prawicowy czyściec. Gdyby pani Pawłowska zechciała przejść do Solidarnej Polski, to bym powiedział, że jest w prawicowym niebie”

komentuje Zbigniew Górniak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content