26.9 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Robert Lewandowski: Jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa ani swojej wiary

26,463FaniLubię

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski w 2012 r. dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa” zainicjowaną przez instytut Im. Ks. Piotra Skargi. W czasach, gdy z każdej strony zalewa nad fala laicyzmu, takie gesty polskich gwiazd są nam dziś niezwykle potrzebne.

Przyjąłem ten breloczek, ponieważ jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa ani swojej wiary. Wiem, że Pan Bóg na pewno cały czas nade mną czuwa. Jeśli chodzi o wiarę to wiadomo, że czasem nie tylko w życiu, ale też w świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów 

– wyznaje popularny „Lewy” w nagraniu udostępnionym w sieci.

Oprócz Roberta Lewandowskiego wśród znanych osób, które dołączyły do akcji są również Jakub Błaszczykowski, Agnieszka Radwańska, Radosław Pazura, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, członkowie kabaretu Mumio, Tomasz Zubilewicz, Robert Friedrich.

My wszyscy wierzymy w Boga i nie wstydzimy się Pana Jezusa. Ale myślę, że jest jeden problem, polegający na tym, że czasami możemy o nim zapomnieć. Wydaje mi się, że to jest sedno sprawy. Tak jest teraz świat skonstruowany, że niestety są sytuacje, kiedy najnormalniej w świecie o nim zapominamy. I myślę, że to jest ważne, nawet kiedy o nim zapomnieliśmy, żeby sobie o nim przypomnieć. Życzę wszystkim, żeby był w życiu każdego z Was taki moment, kiedy możecie zauważyć, że on jest i on jest najważniejszy” 

– powiedział Radosław Pazura.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Akcja Nie wstydzę się Jezusa ruszyła w 2011 roku. Zapoczątkowała ją Krucjata Młodych zainspirowana działalnością SKCh im. Ks. Piotra Skargi. Głównym elementem tej inicjatywy było rozpowszechnianie breloków z cytatem z Ewangelii świętego Mateusza (10, 33): kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem. W sumie rozdano ich aż 1 200 000!Do akcji dołączyło wiele znanych osób, ale przede wszystkim ogromnym powodzeniem cieszyła się wśród „zwykłych” katolików. Akcja ma skłonić Polaków do tego, aby nie wstydzili się swojej wiary i mieli odwagę żyć według zasad religii katolickiej. Symbolem przedsięwzięcia są metalowe breloki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content