14,4 C
Warszawa
piątek, 29 września, 2023

HIT! Dulkiewicz wstrzymuje wycinkę stuletnich drzew, na którą sama wydała pozwolenie! Teraz grozi prokuratorem!

26,463FaniLubię

Poseł Kacper Płażyński ujawnił na portalu Facebook dokumenty związane z prowadzoną w zabytkowym parku Steffensów wycinki ponad stuletnich drzew. Inwestor, który rozpoczął usuwanie drzew z terenu parku zasłaniał się wobec Policji pozwoleniem od prezydent miasta Gdańska na tą wycinkę. Sprawa została nagłośniona przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który poinformował, że wobec parku rozpoczęła się procedura wpisu na listę zabytków.

W sobotę w godzinach południowych dotarła do Igora Strzoki, Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, dotarła informacja, że na terenie parku przeprowadzana jest wycinka drzew. Jego zdaniem była ona niezgodna z prawem, w wyniku czego wezwano Policję, która wstrzymała dalsze prace. Do chwili przyjazdu ścięto 10 prawie stuletnich drzew. W trakcie interwencji Policji robotnicy zasłaniali się zezwoleniem od prezydent Gdańska. Nie zaprzestali prac i nadal ścinali drzewa.

🌳 Informację o tym, że w parku przy Alei Zwycięstwa w Gdańsku, na obszarze położonym za pomnikiem z czołgiem T-34,…

Opublikowany przez Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków Sobota, 13 marca 2021
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Interweniującym policjantom robotnicy odpowiedzieli, że mają “zezwolenie prezydenta Gdańska na wycinkę”. Nie zaprzestali prac i nadal ścinali drzewa. Konserwator ponownie zażądał wysłania patrolu i powtórzył, jaka jest podstawa prawna czyniąca prace nielegalnymi i przestępczymi de facto od samego początku. Dopiero druga interwencja zakończyła się wstrzymaniem prac. Niestety, zniszczono historyczny szpaler starodrzewu na granicy pomiędzy parkiem a cmentarzami

– informuje Marcin Tymiński, rzecznik prasowy Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Tymczasem w mediach społecznościowych poseł Kacper Płażyńskich ujawnił Decyzję Prezydent Miasta Gdańska, w której zezwoliła na wycięcie 11 szt. drzew. W dokumencie widzimy wymienione poszczególne drzewa z ich parametrami oraz opłatami określonymi dla części z nich liczonej według długości obwodu. Tymczasem prezydent miasta Gdańska poinformował na swoim profilu na Facebook, że wstrzymuje swoją decyzję, lecz winą za wycinkę obciążą inwestora, który według niej nie zastosował się do przepisów związanych z procedurą wpisania parku do rejestru zabytków i weryfikuje możliwość nałożenia na niego kary. Rozważa również skierowanie sprawy do prokuratury.

Drodzy Państwo cuda. Po bezprawnym wycięciu 10 stuletnich drzew w Parku Steffensów Prezydent Aleksandra Dulkiewicz ogłasza, że wstrzymuje wycinkę, na którą sama 3 tygodnie wcześniej wydała pozwolenie.

Opublikowany przez Kacpra Płażyńskiego Poniedziałek, 15 marca 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content