9,8 C
Warszawa
czwartek, 29 lutego, 2024

Jałmużna wielkopostna

26,463FaniLubię

Odkryjmy na nowo uczynki miłosierdzia” – pisał w bulli ustanawiającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia papież Franciszek. Głodnych nakarmić, spragnionych napoić – to dwa pierwsze z uczynków miłosierdzia względem ciała. Idąc za tymi wskazaniami, w Kościele Rektoralnym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach uruchomiono Fundusz Miłosierdzia. Przez dwa tygodnie do dwóch puszek znajdujących się w restauracji Agape złożono 1000 złotych. Za tę sumę przygotowano 330 pączków, które zostały przekazane w przeddzień Tłustego Czwartku dla bezdomnych korzystających z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

„Nasza akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez tych, którzy robią zakupy w punkcie Agape naszej restauracji. W Wielkim Poście jedną z form, które mogą nam pomóc dobrze przeżyć ten czas, jest jałmużna. Dajemy więc możliwość skorzystania z niej – mówi ks. Mateusz Wyrobkiewicz, zastępca rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach i dodaje: – Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia tego dzieła i wpłacania na nasze konto jałmużny z dopiskiem «Fundusz Miłosierdzia». Zebrane w ten sposób środki będziemy przeznaczać na posiłki dla osób bezdomnych. Jest ich naprawdę wiele. Rozpoczęliśmy już współpracę z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, zawożąc tam ponad 300 pączków”.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Ksiądz Wyrobkiewicz podkreśla, że posiłki przygotowywać będą pracownicy restauracji Agape, która od wielu lat funkcjonuje w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a wszystko gotowane jest na bieżąco ze świeżych polskich produktów.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział on 18 sierpnia 2002 r. na krakowskich Błoniach, dzień po konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni » nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Numer konta Kościoła Rektoralnego, na który można wpłacać datki:
PEKAO S.A.
Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content