2,7 C
Warszawa
piątek, 23 kwietnia, 2021

Jak modlitwą obudzić głód ducha? – Dobre Nowiny

26,882FaniLubię

Radzi o. Marcin Ciechanowski – paulin, egzorcysta.

BIBLIA JEST DLA CIEBIE

Biblia jest skierowana bezpośrednio do ciebie! Można więc czytać cudze listy – to, co Pan Jezus do kogoś powiedział. Bardzo dobrze, że je czytamy, ale nie może to zabrać czasu na czytanie listu samego Boga do mnie. W Biblii wszystkie księgi są ważne, wszystkie rozdziały, wszystkie wiersze. Ważniejsze jest to niż numery w moim telefonie komórkowym. Biblia to zestaw 73 ksiąg esemesów od Boga. A ja tych wiadomości od Niego nie mogę nie przeczytać, bo bez nich po prostu zginę. Przede wszystkim więc istotne jest to, co Bóg mówi do mnie.

MODLITWA JEST RELACJĄ

Myślę, że trudno sobie wyobrazić modlitwę, kiedy się nie spotyka z Bogiem albo nie rozmawia z Nim. Trudno sobie wyobrazić, że siadam przed Bogiem, patrzę na Niego, On patrzy na mnie, bo przecież w to wierzę, i ja do Niego mówię, a On nic nie może powiedzieć, gdyż Biblia jest zamknięta. Jest w moim pokoju jedynie grzbietem w biblioteczce – nie wyjmuję jej, chyba że ksiądz przyjdzie na kolędę i wtedy ją „odkurzę”. Jeżeli Biblia jest zamknięta, to Bóg nie mówi do mnie. Kiedy ja mówię do Boga, ale On do mnie nie może nic powiedzieć, to nie jest to rozmowa, gdyż brak jest dialogu. A rozmawiać ze sobą trzeba, żeby była bliskość. Bliskość między sobą tworzymy przecież przez rozmowę. Dlatego mamy te esemesy od Pana Boga. Dlatego chcemy na tych rekolekcjach uczyć się, jak prawdziwie się modlić. Biblia niech będzie wyjęta, a nawet otwarta. Myślę bowiem, że nie da się dobrze modlić bez Biblii. Ty mów do Boga i słuchaj, co On ci ma do powiedzenia. Modlitwa jest spotkaniem! Nie jest napisane, że Mojżesz wszedł do Namiotu Gadania, tylko do Namiotu Spotkania. A do spotkania trzeba dialogu. Mówi o tym papież Benedykt. Modlitwa jest przede wszystkim spotkaniem, jest ona definicyjnie spotkaniem. W ogóle wiara jest spotkaniem z Osobą, którą jest Bóg. Jest ona dopiero wtedy modlitwą, kiedy Bóg i ja się spotykamy. Wtedy Bóg dokonuje przemiany w nas. Najpierw oczywiście trzeba wejść do Namiotu Spotkania. Potem warto zamknąć drzwi, żeby zrobić miejsce dla Pana Jezusa. Tak właśnie robił przecież Mojżesz. Wchodził do Namiotu Spotkania i zamykał się w nim. Tak robił Pan Jezus, kiedy codziennie wieczorem opuszczał swoich uczniów i sam na sam, poza obozem – trochę jak Mojżesz – spotykał się ze swoim Ojcem. Namiot Spotkania – On i ja jesteśmy ze sobą, gdziekolwiek się znajdujemy. Czy to w Częstochowie, czy w Krakowie, czy na Łysej Polanie albo na Marsie – On i ja jesteśmy ze sobą. Uświadom więc sobie na początku każdej modlitwy, że jesteś przed Bogiem. Ty patrzysz na Niego, On patrzy na ciebie. Uświadom sobie, że On tu jest, i zacznij patrzeć.

– zakonnik z Jasnej Góry i artysta – muzyk i kompozytor. Człowiek wielkiego ducha, pełniący posługę egzorcysty archidiecezji częstochowskiej; wielu talentów i takiej też skromności. Słowo Boże, które głosi z zapałem godnym prawdziwego ewangelizatora, potrafi kruszyć serca i prowadzić do nawrócenia. Człowiek pisma – poświęcając długie godziny na kontemplację Biblii i dziedzictwa Ojców Kościoła, z nieukrywaną radością dzieli się każdym odkryciem, dzięki któremu może przybliżać do spotkania twarzą w twarz z Jezusem. Człowiek radia – audycje z cyklu Przez uszy do duszy z jego udziałem od wielu lat są wsparciem dla słuchaczy, którzy pragną swoje życie budować na słowie Bożym. Wreszcie człowiek nauki – doktorant na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zajmujący się tematyką ewangelizacji w mediach. Człowiek wielu pasji i jednej wielkiej miłości, który za św. Augustynem może powiedzieć: „Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu”. FOTO: Radio FIAT
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

26,882FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,882FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Kudlow: John Kerry is...

'Gutfeld!' panel pokes fun at Earth Day celebrations by the Biden administration

Fox News | 23 Apr, 2021
Hannity: Americans' security is...

'Hannity' host outlines Democrat's plan to demonize and dismantle the police

Fox News | 23 Apr, 2021
Gutfeld on the mainstream...

'Gutfeld!' panel discusses COVID precautions and fearmongering

Fox News | 23 Apr, 2021
Georgia mom blasts school...

A Georgia mom is going viral after she grilled school board members for making young children wear masks...

Fox News | 23 Apr, 2021
Kentucky men's basketball star...

NBA Draft prospect and former Kentucky star Terrence Clarke died in a car accident in Los Angeles, according...

Fox News | 23 Apr, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×