22.5 C
Warszawa
czwartek, 25 lipca, 2024

Włączmy się w modlitwę za życiem – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

19 marca 2021 r., w uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Przez siedem kolejnych dni w wielu kościołach i domach w całej Polsce będziemy rozważać wybrane fragmenty listu apostolskiego Partis corde papieża Franciszka i modlić się słowami Litanii do św. Józefa oraz modlitwy św. Jana Pawła II do Maryi Matki Żyjących z encykliki Evangelium vitae. Inicjatywa Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia pobłogosławiona została przez abp. Marka Jędraszewskiego.

„Dostrzegając zagrożenia płynące z wysuwanych na scenie politycznej coraz to nowych propozycji prawnych przywrócenia dopuszczalności aborcji eugenicznej wbrew konstytucyjnej gwarancji ochrony życia Ludzkiego, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka podjęło inicjatywę Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Stanowi ona kontynuację Nowenny Życia za przyczyną św. Jana Pawła II, która poprzedziła orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r.” – mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Modlitwa będzie trwać od 19 marca do Uroczystości Zwiastowania NMP, czyli do 25 marca 2021 r. Do poszczególnych dni zostaną przypisane szczegółowe intencje:

Dzień 1. O odwagę dla rodziców, aby każde dziecko przyjęli z miłością, oraz o solidarność z rodzinami otrzymującymi trudną diagnozę prenatalną dla ich dzieci.

Dzień 2. O zwiększenie pomocy dla osób niepełnosprawnych ze strony państwa.

Dzień 3. O prawo do życia dla każdego człowieka, odrzucenie prób szukania kompromisowych rozwiązań nowej eugeniki oraz o respektowanie przez polityków prawa Bożego.

Dzień 4. O rozwój hospicjów perinatalnych.

Dzień 5. O prawe sumienie dla lekarzy, położnych, pielęgniarek i farmaceutów.

Dzień 6. O prawe sumienie dla dziennikarzy i ludzi mediów.

Dzień 7. O opamiętanie dla domagających się zabijania nienarodzonych dzieci.

Z racji ograniczeń epidemicznych Tydzień Modlitw o Ochronę Życia zostanie przeprowadzony przy wsparciu mediów katolickich, głównie jako modlitwa rodzin będących w istocie Kościołem Domowym.

„Ufamy, że planowany Tydzień Modlitw o Ochronę Życia przyniesie obfite owoce duchowe, moralne i społeczne” – mówi Zięba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content