9,2 C
Warszawa
czwartek, 29 lutego, 2024

Wiemy kto sfinansował kampanię billboardów prolife! To polski multimilioner!

26,463FaniLubię

Zatrudnia kilka tysięcy osób, zbudował klasztor i kaplicę, szpitalowi dał 2,5 mln. Teraz ufundował kampanię prolife przedstawiającą wizerunek dziecka w łonie matki w kształcie serca oraz kampanię zatytułowaną „Kochajcie się mamo i tato”. Mowa o Mateuszu Kłosku, jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce.

W największych miastach Polski w najistotniejszych punktach komunikacyjnych umieszczone zostały billboardy z wizerunkiem dziecka w łonie matki oraz z napisem „Kochajcie się mamo i tato”. Za pierwsze billboardy odpowiada Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara”, za drugą Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar. Kampania kosztująca około 10 milionów złotych została ufundowana przez jednego z najbogatszych Polaków.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Mateusz Kłosek to właściciel spółki Eko-Okna z siedzibą w Kornicach koło Raciborza, który wcześniej sfinansował m.in. budowę klasztoru Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia w Pietrowicach Wielkich. Na początku epidemii koronawirusa jego pracownicy wypuścili w powietrze symboliczny różaniec złożony z balonów. Oprócz tego biznesmen sfinansował też remont Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej i dał 2,5 mln zł na szpital w Raciborzu.

To skromny człowiek, nie lubi rozgłosu

– powiedział w wywiadzie dla Wyborczej Grzegorz Swoboda, starosta raciborski.

W 2020 roku spółka znalazła się w rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych i otrzymała nagrodę „Diament Forbesa”. W 2021 roku media branżowe ogłosiły „prawdziwą bombę” – Eko-Okna przekroczyły barierę 2 miliardów przychodów (wzrost o 16,8 proc. w stosunku do roku 2019), co otworzyło prezesowi Mateuszowi Kłoskowi furtkę do listy 100 najbogatszych Polaków.

5 KOMENTARZE

  1. Bogu niech będą dzięki za ludzi tak jak Pan Kłosek !
    To niezmiernie rzadki przykład w dzisiejszych czasach jak człowiek obdarowany dużą fortuną umie ją dobrze wykorzystać.

  2. Szkoda że tyle pieniędzy się zmarnowało. Można to było przekazać fundacji lub rodzinom z dziećmi chorymi, upośledzonymi i naprawdę komuś w ten sposób pomóc.

    • nic się nie zmarnowało – być może; niejednej kobiecie w ciąży mającej wątpliwości dało do myślenia i zmieniła zdanie nie mordując swojego dziecka….Cały urok takiego działania polega na niewiadomej skali oddziaływania – w przestrzeni publicznej powinny funkcjonować takie obrazy a nie tylko zachęcające do złych czynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content