20.6 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024

HIT! Mazurek: Aborcja to nie jest sprawa kobiet, tylko w ogóle ludzi. Kobiety nie są wiatropylne! Gdzieś są też ojcowie

26,463FaniLubię

Gościem Roberta Mazurka w porannej Rozmowie RMF była posłanka PO Izabela Leszczyna. Redaktor poruszył w trakcie wywiadu temat aborcji oraz stanowiska, jakie zajęła partia przez nią reprezentowana w tej sprawie.

Redaktor próbował poinformować posłankę, że wariant aborcji, za którym opowiedziała się Platforma Obywatelska, to tzw. aborcja na życzenie. Określił go mianem starego wariantu niemieckiego. Przypomnijmy PO opowiedziało się za legalną aborcją do 12 tyg. ciąży po konsultacji z lekarzem i psychologiem. Na te słowa posłanka zaczęła upominać redaktora, że jako mężczyzna nie powinien się wypowiadać w tej kwestii:

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

— Czy pani się cieszy, że Platforma Obywatelska ma wreszcie swoje zdanie na temat aborcji i jest za tym, aby aborcja była dostępna na życzenie do dwunastego tygodnia ciąży?  zapytał Robert Mazurek.

— Ale używa pan jakichś słów, których nie wypada używać w przypadku mówienia…  odparła Izabela Leszczyna.

— Ja nie powiedziałem, że pani się cieszy z powodu aborcji, tylko że Platforma ma własne zdanie  odpowiedział dziennikarz.

— Cieszę się, że Platforma ma własne zdanie w tej sprawie, wreszcie jasno wyartykułowane. I nigdy nie będziemy mówili o aborcji na życzenie. Mówimy o tym, że to kobieta panie redaktorze podejmuje decyzje w swoim własnym życzeniu i ma prawo tę decyzję podjąć…  broniła się posłanka PO.

— Ale to jest na życzenie. Na żądanie. Jak pani woli na żądanie… Wiem to, co pani mówiła 19 lutego. Pozwoli pani, że panią zacytuję. Proszę państwa, Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej mówiła: „Uważamy, że w trudnych sytuacjach osobistych po konsultacji z psychologiem i lekarzem. To kobieta powinna podjąć decyzję o aborcji, a prawo musi jej to umożliwić. To się nazywa pani poseł stary wariant niemiecki, aborcja na życzenie  nie ustępował Mazurek.

— Ale czy mogę odpowiedzieć panie redaktorze…

— Sekundkę. Druga część pytania jest taka. Otóż w 2019 roku Izabela Leszczyna kandydując do parlamentu wypowiedziała się dla kwestionariusza „Mam prawo wiedzieć”. I wie pani co pani powiedziała w sprawie aborcji? ŻE PANI JEST PRZECIWNA aborcji do dwunastego tygodnia na życzenie  wytknął posłance redaktor.

 Tak. Tak  potwierdziła.

 Czyli w 2019 Izabela Leszczyna jest przeciw, w 2021 w lutym jest za.

 Jestem panie redaktorze przeciwna aborcji na życzenie, natomiast uważam, że po tym co PiS zrobił obrzydliwego polskim kobietom i zniszczył ten kompromis, który przez trzydzieści niemal lat obowiązywał, nie ma powrotu do żadnego kompromisu…  stwierdziła posłanka Platformy Obywatelskiej.

 Dlaczego pani tłumaczy zmianę swojego zdania PiSem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content