12.1 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

Wielopieluchowanie – poznaj szereg korzyści z rezygnacji z pampersów!

26,463FaniLubię

Pieluchy wielorazowe to jedno z najzdrowszych rozwiązań dla dzieci w pierwszych latach życia. Niestety, dostępne na rynku popularne pieluszki jednorazowe nie sprzyjają zarówno środowisko naturalnemu, jak i zdrowiu naszego malucha. Dlaczego mamy coraz chętniej sięgają po rozwiązania naszych babć oraz czy rzeczywiście pieluchy wielorazowe to dodatkowe mozolne zajęcie i tak już zmęczonej mamy?

Jak zbudowana jest pielucha wielorazowa?

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Pieluchy wielorazowe składają się zazwyczaj z chłonnego wkładu i warstwy, która chroni ubranko przed zmoczeniem. Na rynku dostępne jest szerokie spektrum modeli oferujących przeróżne rozwiązania dla przyszłych mam, a jednocześnie cechujące się bogatą gamą wzorów. Używając pieluszek wielorazowych decydujemy się nie tylko na szereg korzyści dla naszego niemowlaka, ale przede wszystkim na wybór pewnego stylu życia, który zwraca uwagę na problem nieskończonej ilości odpadów generowanych w społeczeństwie. Niestety, większość ekspertów jednoznacznie podkreśla, że tradycyjny pampers nigdy nie będzie ani w pełni ekologiczny, ani w pełni zdrowy dla malucha. Na szczęście, na rynku mamy obecnie szeroki wybór pieluch wielorazowych, które są świetnym rozwiązaniem także dla naszych portfeli.

Oto 5 najważniejszych korzyści z używania pieluch wielorazowych dla Ciebie i Twojego dziecka:

Oszczędność. Średni koszt okresu pieluchowania przy korzystaniu z pampersów przez 2 lata wynosi około 4 tys. zł. Zakup zestawu pieluch wielorazowych wraz z wkładami to jednorazowa inwestycja rzędu kilkuset złotych. W zależności od ceny używanych pieluch jednorazowych jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 3,5 tys. zł!

Ochrona środowiska – przez cały okres pieluchowania statystyczny maluch zużywa około 6 tys. sztuk pampersów, co generuje łącznie 1,5 tony odpadów. Pieluchy jednorazowe wykonane są niestety z plastiku, którego okres rozkładu może wynosić nawet 500 lat. Składowane na środowisku, często w workach foliowych mogą doprowadzić również do zainfekowania gleby oraz przeniknąć do wód gruntowych.Ilość zredukowanych odpadów jest więc wprost nieproporcjonalna przy wyborze wielorazowych rozwiązań.

Higiena – pieluchy jednorazowe wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych bielonych chlorem, które nierzadko są źródłem takich substancji jak dioksyny oraz lotnych związków organicznych, jak toluen, ksylen czy etylobenzen. Substancje te mogą mieć działanie kancerogenne, podrażniające oraz alergenne. Dodatkowo często są również perfumowane, co nie sprzyja delikatnej skórze niemowlęcia. Decydując się natomiast na wybór pieluszek wielorazowych, mamy do wyboru całe spektrum w pełni naturalnych materiałów, które po kontakcie ze skórą dziecka minimalizują ilość podrażnień. Bawełna, bambus, tetra – to jedne z najpopularniejszych rodzajów tkanin stosowanych do produkcji pieluszek. Są one w pełni bezpieczne dla dziecka, a pozbywanie się nieczystości poprzez wyrzucanie stolców do toalety oraz pranie systematyczne wkładów jest zdecydowanie bardziej higienicznym rozwiązaniem dla całej rodziny.

Gospodarka – większość pieluch jednorazowych obecnych na polskim rynku jest produkowanych przez zagraniczne koncerny. Tymczasem rynek oferujący produkty do wielopieluchowania to w większości rodzimi polscy producenci. Decydując się na zakup wielorazowych pieluch sprawiamy, że nasza złotówka wspiera polski handel i pozostaje w kraju.

Odpieluchowanie – samodzielne korzystanie z nocnika to ważna umiejętność, którą z czasem musi opanować każdy maluch. Pieluchy wielorazowe są idealnym rozwiązaniem, aby pomóc maluszkowi w nauce korzystania z nocnika. Dziecko nie ma w nich bowiem uczucia idealnej suchości, jak w przypadku pampersów, a uczucie dyskomfortu mobilizuje go do szybszego korzystania z właściwych form wypróżnień.

Pieluchy wielorazowe to świetna przygoda, która pomoże pogłębić świadomość ekologiczną w rodzinie oraz przynieść wiele korzyści zdrowotnych dla dziecka. Już dzisiaj sprawdź bogactwo wzorów, które oferują rodzimi producenci wielorazowych pieluszek!

Publikacja powstała dzięki Fundacji ARP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content