2,7 C
Warszawa
piątek, 23 kwietnia, 2021

HIT! „Ceremonia rozkwitu” zamiast I komunii św. Strajk Kobiet proponuje nowe sakramenty! [WIDEO]

26,885FaniLubię

Ogólnopolski Strajk Kobiet postanowił ponownie podjąć walkę z wyznawcami Kościoła katolickiego i zaproponował odrzucenie tradycyjnych sakramentów i imprez okolicznościowych z nimi związanych. Na oficjalnej konferencji poświęconej tej problematyce przedstawiono nową formułę świąt. Zamiast chrztu oraz I komunii świętej przedstawiciele zaproponowali własne formy celebracji podobnych w ich rozumieniu chwil.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na oficjalnej konferencji zaproponowali zaminienie katolickich świąt i sakramentów na uroczystości świeckie. Zamiast chrztu świętego działacze Ogólnopolskiego Strajku Kobiet proponują „huczne pierwsze urodziny”:

Można także, i jest to w Polsce coraz bardziej popularna opcja, zorganizować humanistyczną ceremonię przywitania dziecka na świecie. To tzw. ceremonia nadania imienia z udziałem celebranta lub celebrantki ceremonii humanistycznej 

– wskazano.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Działacz wskazał, że w trakcie humanistycznej ceremonii „rodzice zobowiązują się wobec siebie i bliskich do wychowywania dziecka w duchu prawdy, szczerości wobec siebie i innych, do rozwijania krytycznego myślenia, wzmacniania szacunku do siebie i innych, rozwijania w dziecku odwagi do pokonywania zła, wychowania w duchu pokoju i miłości, do rozwijania optymistycznego poglądu na świat, wychowywania w duchu troski, współczucia i hojności”.

W trakcie ceremonii humanistycznej rodzice mogą się zdecydować na wybór opiekunów dla dziecka, którzy będą odpowiadać rodzicom chrzestnym. W ich nomenklaturze nazwani są „rodzicami honorowymi”.

Następnie przeanalizowano obchodzenie sakramentu I komunii świętej. Zabierający głos przekonywał, że dla dzieci liczą się głównie prezenty, więc jako alternatywę dla tego świętego sakramentu można zorganizować „niezapomnianą wycieczkę, wspólnie stworzyć nowy wystrój pokoju lub przygotować przyjęcie świętujące wkroczenie w nowy etap”.

Przy okazji dziecko może dostać prezenty, dzięki czemu nie będzie czuło się poszkodowane w porównaniu do komunijnych rówieśników

– ocenił zabierający głos mężczyzna.

Można również według przedstawiciela OSK zorganizować bardziej huczną celebracje, którą nazwał „ceremonią rozkwitu”.

Zamiast ślubu katolickiego oczywiście zaproponowano ślub cywilny, lecz powołano się również na tzw. ślub humanistyczny, w którym para sama decyduje nad przebiegiem całego rytuału oraz samodzielnie układa słowa przysięgi.

26,885FaniLubię

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. To nic nowego. Sciagnięte z tego co wprowadzili w Niemczech narodowi socjasliści mianowicie “Jugenweihe”, dalej kontynuowane na terenie NRD czyli cos co mialo zastąpic pierwszą komunię i bierzmowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,885FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Kudlow: John Kerry is...

'Gutfeld!' panel pokes fun at Earth Day celebrations by the Biden administration

Fox News | 23 Apr, 2021
Hannity: Americans' security is...

'Hannity' host outlines Democrat's plan to demonize and dismantle the police

Fox News | 23 Apr, 2021
Gutfeld on the mainstream...

'Gutfeld!' panel discusses COVID precautions and fearmongering

Fox News | 23 Apr, 2021
Georgia mom blasts school...

A Georgia mom is going viral after she grilled school board members for making young children wear masks...

Fox News | 23 Apr, 2021
Kentucky men's basketball star...

NBA Draft prospect and former Kentucky star Terrence Clarke died in a car accident in Los Angeles, according...

Fox News | 23 Apr, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×