2,7 C
Warszawa
piątek, 23 kwietnia, 2021

Gdańsk ukarał „Solidarność” karą 50 tys. zł za banery ze słowami Jana Pawła II

26,882FaniLubię

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ukarał Solidarność za nieusunięcie banerów związanych z 40-leciem związku. Przedstawiały one hasła związane z 40-leciem powstania związku.

– Nie sądziłem, że w mieście Solidarności i wolności – w Gdańsku, gdzie wszystko się zaczęło – zostaniemy ukarani za promowanie miasta, za promowanie tej wolności i solidarności. Miasto Gdańsk powinno się cieszyć, że ma takiego partnera jak związek

– powiedział w Polskim Radiu 24 przewodniczący związku Piotr Duda. 

Powód? Wejście w życie Uchwały Krajobrazowej Gdańska nakładającą na właścicieli budynków obowiązek usunięcia nośników reklamowych szpecących miejski krajobraz. Mimo obowiązywania uchwały na budynku Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” przy ul. Wały Piastowskie w Gdańsku przez wiele tygodni wisiały dwa banery związane z 40-leciem związku. Na pierwszym z nich umieszczono hasło: “Człowiek rodzi się i żyje wolnym”, a na drugim słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: “Nie ma wolności bez solidarności”.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-


Zdaniem urzędników z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Solidarność naruszyła przepisy tej uchwały. W grudniu ub.r. wszczęto z tego powodu postępowanie administracyjne, które zakończyło się nałożeniem na związek łącznie dwóch kar na kwotę łączną 50 tys. zł.

Decyzja zarządu Dróg i Zieleni jest skandaliczna. Na Komisję Krajową nałożono karę przekraczającą kwotę 50 tys. złotych. Za to, że ośmieliliśmy się dbać historię, promowanie miasta Gdańsk nie tylko w Polsce, ale i na świecie, że promujemy 40-lecie powstania Solidarności, słowa Ojca Świętego Jana Pawła II – “Nie ma wolności bez Solidarności”. A przecież to tutaj w Gdańsku, na Zaspie, 12 czerwca 1987 roku Ojciec Święty mówił, że “pracownik dla pracownika, człowiek dla człowieka, nigdy nie może być towarem”

– wskazał Piotr Duda, szef Solidarności.

– Nie przypuszczałbym w najśmielszych snach, że – wieszając na budynku słowa stoczniowców, które wypisali w ’80 roku podczas strajku na murach stoczni oraz cytat z Jana Pawła II – zostaniemy ukarani

– powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Duda. 

Piotr Duda zaznaczył, że kara została nałożona właśnie za promocję wartości i samego miasta. – Nie sądziłem, że w mieście Solidarności i wolności – w Gdańsku, gdzie wszystko się zaczęło, za promowanie miasta, za promowanie tej wolności i solidarności – zostaniemy ukarani – stwierdził. 

26,882FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,882FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Kudlow: John Kerry is...

'Gutfeld!' panel pokes fun at Earth Day celebrations by the Biden administration

Fox News | 23 Apr, 2021
Hannity: Americans' security is...

'Hannity' host outlines Democrat's plan to demonize and dismantle the police

Fox News | 23 Apr, 2021
Gutfeld on the mainstream...

'Gutfeld!' panel discusses COVID precautions and fearmongering

Fox News | 23 Apr, 2021
Georgia mom blasts school...

A Georgia mom is going viral after she grilled school board members for making young children wear masks...

Fox News | 23 Apr, 2021
Kentucky men's basketball star...

NBA Draft prospect and former Kentucky star Terrence Clarke died in a car accident in Los Angeles, according...

Fox News | 23 Apr, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×