4,2 C
Warszawa
piątek, 23 kwietnia, 2021

Izba Dyscyplinarna SN ukarała Romana Giertycha! Zobacz co wyprawiał na sali sądowej!

26,882FaniLubię

Roman Giertych wspomniał na swoim profilu na Twitterze swoją mowę sądową w czasie rozprawy przed Izbą Dyscyplinarną SN. Adwokat postanowił bowiem uczynić z niej wiec polityczny i zaczął obrażać obecnych sędziów w wyniku czego został ukarany karą porządkową 3 tys. zł.

Sprawa dotyczyła postępowania dyscyplinarnego wobec Mec. Giertycha za jego wypowiedzi z przełomu lat 2016-2017, które odnosiły się m.in. do postępowania prokuratury dotyczącego tzw. zdrady dyplomatycznej przy okazji badania katastrofy smoleńskiej i możliwości zarzutów w tej sprawie dla Donalda Tuska. Do rzecznika dyscyplinarnego izby adwokackiej wpłynął wniosek prokuratora krajowego dotyczący zainicjowania takiego postępowania.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Sąd miał rozpoznać w trakcie posiedzenia kasację prokuratora generalnego od decyzji adwokackiego sądu dyscyplinarnego umarzającego sprawę. Mecenas Giertych nie wysłuchał jednak postanowienia, gdyż postanowił uczynić z sali sądowej wiec polityczny. Izba Dyscyplinarna SN nałożyła na niego karę porządkową 3 tys. zł. i nie wpuściła na salę rozpraw po przerwie.

– Polityka nie ma i nie powinna mieć miejsca w sali sądowej, natomiast w sali sądowej powinny mieć miejsce zasady kultury i dobrego wychowania, których także nie wykonał mec. Giertych. Jeżeli sąd wchodzi, to strona wstaje okazując szacunek do sądu. Jeśli przez 25 lat mec. Giertych się tego nie nauczył, to bardzo niedobrze – uzasadniał decyzję o nałożeniu kary sędzia Tomczyński.

Przed nałożeniem kary po rozpoczęciu posiedzenia w Izbie Dyscyplinarnej – głos zabrał mec. Giertych. – To, że dziś po raz pierwszy w życiu, od 25 lat jak praktykuję prawo, nie wstałem na przyjście osób ubranych w togi sędziowskie jest wynikiem tego, że złamano konstytucję i doprowadzono do tego, że panowie uważacie, iż jesteście powołanymi sędziami – mówił Giertych.

Jak mogliście zgodzić się po tylu latach kariery (…), żeby dać się sprowadzić roli do instrumentu partii rządzącej, aby dyscyplinować innych kolegów – zwracał się Giertych do składu sędziowskiego. Na te słowa przewodniczący składu orzekającego upomniał Giertycha, lecz ten odpowiedział, że nie może go upominać, gdyż nie jest sądem.

26,882FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,882FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Kudlow: John Kerry is...

'Gutfeld!' panel pokes fun at Earth Day celebrations by the Biden administration

Fox News | 23 Apr, 2021
Hannity: Americans' security is...

'Hannity' host outlines Democrat's plan to demonize and dismantle the police

Fox News | 23 Apr, 2021
Gutfeld on the mainstream...

'Gutfeld!' panel discusses COVID precautions and fearmongering

Fox News | 23 Apr, 2021
Georgia mom blasts school...

A Georgia mom is going viral after she grilled school board members for making young children wear masks...

Fox News | 23 Apr, 2021
Kentucky men's basketball star...

NBA Draft prospect and former Kentucky star Terrence Clarke died in a car accident in Los Angeles, according...

Fox News | 23 Apr, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×