16 C
Warszawa
piątek, 29 marca, 2024

Cudowny dar z nieba – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

31 grudnia Kościół obchodzi wspomnienie św. Katarzyny Labouré (1806-1876). 190 lat temu – 27 listopada 1830 r. – nowicjuszka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia doznała objawienia, podczas którego Matka Boża – z miłości do ludzi – poleciła jej wybić medalik według ukazanego przez siebie wzoru. Dziś znamy go pod nazwą Cudowny Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i jest on – oprócz różańca i szkaplerza – jednym z najważniejszych i najpopularniejszych sakramentaliów Kościoła katolickiego.

„Wszystkie osoby, które będą go nosić, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością” – zapewniła Matka Boża, ukazując zakonnicy swój Cudowny dar z nieba wizerunek otoczony napisem: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy” i kilkoma dodatkowymi tajemniczymi symbolami. Nosząc Cudowny Medalik, możemy doznać licznych łask, zwalczyć zgubne nałogi, doświadczyć nawrócenia, umocnić swoją wiarę lub pozbyć się chorób.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

27 listopada obchodzone jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika ustanowione przez papieża Leona XIII dekretem z 23 lipca 1894 r.

Maryjny „katechizm”
Zawarta na Cudownym Medaliku symbolika pozwala lepiej zrozumieć „maryjne” stronice Pisma Świętego: proroctwo Symeona skierowane do Maryi: „A Twoją duszę miecz przeniknie” (Łk, 2,35), wydarzenia z wesela w Kanie Galilejskiej (J 2,1-11) i spod krzyża (J 19,25-27) oraz proroctwo św. Jana (Ap 12) o niewieście obleczonej w słońce w koronie z dwunastu gwiazd. Widniejące na medaliku dwa serca to kochające serca Maryi (przebite mieczem) i Jezusa (otoczone koroną cierniową) współdziałające w dopełnianiu dzieła odkupienia i w rozdawaniu łask. Miecz symbolizuje ból i współczucie, jakie przeszyły serce Maryi na widok cierpień Syna. Wpleciona w podstawę krzyża litera „M” – monogram imienia Maryi i słowa „Matka” – objawia duchowe macierzyństwo Maryi, Jej kluczową rolę w narodzinach i rozwoju Kościoła, zjednoczenie z Synem, włączenie Jej w Chrystusowe dzieło odkupienia. Z kolei dwanaście gwiazd to dwanaście pokoleń Izraela lub – jak tłumaczą inni badacze – dwunastu Apostołów. Na awersie medalika Maryja miażdży głowę węża. Oznacza to, że dzięki swojej macierzyńskiej opiece pomaga nam w walce z siłami zła. Z Jej rąk wychodzą promienie oznaczające strumienie ożywczych i zbawczych łask, które spływają na nas od Chrystusa za pośrednictwem Maryi. Słowa „O Maryjo bez grzechu poczęta” utwierdzają prawdę o Niepokalanym Poczęciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content