17.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Wylosuj patrona na 2021 rok – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Trwa losowanie rocznego patrona – przez internet może to zrobić każdy wierny. Akcję prowadzi Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Tradycja losowania patronów ma już ok. 160 lat. Sięga początków Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. „Losowanie patronów «zaszczepiłyśmy» także wśród ludzi, którzy są związani z naszym zgromadzeniem” – wyjaśnia s. Elżbieta Siepak, rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Z Dzienniczka wiemy, jak wielką wagę przywiązywała do tego św. s. Faustyna. Chciała, aby Ktoś z nieba w sposób szczególny towarzyszył jej dniom w nowym roku, aby ją wspierał. „Chciała wylosować Jezusa Eucharystycznego. Najpierw chciała się umartwić i nie zajrzała, kogo wylosowała. Poszła do kaplicy podziękować za patrona, a w sercu usłyszała głos Jezusa: «Jestem Twoim patronem». Rzeczywiście tak było” – wspomina s. Elżbieta Siepak.

Wraz z patronem każda osoba otrzymuje także intencję, w której ma się modlić, oraz przesłanie. Patrona można wylosować po wejściu na stronę internetową: www.faustyna.pl. „Niech święci patronowie wspierają nas, niech pomagają pięknie żyć, coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa objawiającego światu miłosierną miłość Boga” – mówi s. Siepak.

W ubiegłym roku swojego rocznego patrona wylosowało ponad 180 tys. osób. Byli to głównie Polacy, ale stronę www.faustyna.pl w tym celu odwiedzili też wierni hiszpańsko- i anglojęzyczni, wielu Francuzów i Niemców. W tym roku po raz pierwszy w losowaniu będą mogli wziąć udział Słowacy. Na stronie polskiej można wylosować jednego z dwustu patronów, a na stronach w innych językach – jednego ze stu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content