23.4 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

HIT! „Aborcja na rządanie” na murze w Poznaniu, czyli Julki analfabetki

26,463FaniLubię

W kolejnych miastach Polski trwają strajki kobiet, w których uczestnicy sprzeciwiają się wejściu w życie nowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego znoszącego tzw. przesłankę eugeniczną. Uczestniczki protestują w rozmaity sposób, m.in. dewastując mienie publiczne w miastach. Jedna z uczestniczek pozostawiła na murze przed jednym zabytków w Poznaniu hasło „Aborcja na rządanie”.

Internauci wskazali, że tzw. Julki, czyli etymologia tego popularnego ostatnio zwrotu jest dość prosta – Julia to w ostatnich dwóch dekadach jedno z najczęściej nadawanych polskim dziewczynkom imion. Jest to określenie na nastolatki dorastające w drugiej dekadzie XXI w., które za dużo czasu spędzają na Twitterze, mają mocno lewicowo-liberalne poglądy, regularnie występują w obronie osób LGBT, a ostatnio również na protestach popierających aborcje, przeżywając dyskusje bardzo emocjonalnie. Same „Julki” nie są uznawane za zbyt wpływowy elementem internetowego dyskursu.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Internauci zauważają jednak poważny problem, który unaocznia nie tylko błąd w napisie, ale sam Strajk Kobiet. Tzw. „Julki” zamiast skupić się na nauce wolą zajmować się aktywnością, która w konkretny sposób uwidacznia ich niekompetencje oraz wszelkie braki edukacji. Napis „aborcja na RZądanie” ukazuje pewną część młodego pokolenia, jako grono, które posiada znaczne braki w wykształceniu, a w przyszłości konsekwencje ich wychowania poniosą wszyscy obywatele, gdyż część z nich może sprawować ważne funkcje państwowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content