16.5 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Kiedy jest trudno, to zwracam się do Boga – Maciej Małysa

26,463FaniLubię

Maciej Małysa – aktor, który m.in. zagrał rolę bł. ks. Michała Sopoćki w filmie Miłość i miłosierdzie, mówi, że od wielu lat modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Jak wyznaje, pochodzi z domu, w którym zarówno rodzice, jak i babcia oraz starsze rodzeństwo są mocno wierzący. „Miłosierdzie zagościło we mnie w taki bardzo naturalny sposób – było i jest” – mówi Maciej Małysa i dodaje, że w jego życiu nie było jakiejś dramatycznej historii, że rzucał wszystko i przyjeżdżał do Łagiewnik. „Urodziłem się 35 minut po północy i od kilku lat w noc urodzin przyjeżdżam do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia właśnie w tym czasie, kiedy się rodziłem, i tam jestem. Trwam przed Najświętszym Sakramentem na modlitwie. Kaplica Wieczystej Adoracji to moje ulubione miejsce na łagiewnickim wzgórzu” – daje świadectwo aktor.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Krakowianin opowiada dalej, że całkiem niedawno zaczął czytać Dzienniczek św. s. Faustyny. „Swój egzemplarz mam po angielsku i kończę go właśnie czytać. Dozuję go sobie po stronie, dwie. Zresztą kiedyś byłem w Sanktuarium w Łagiewnikach na Mszy i ksiądz dawał taką instrukcję,żeby nie czytać od razu od deski do deski, ale sobie dozować. Dziś wiem, że miłosierdzie to samo jądro wiary i nadziei, że po śmierci człowiek będzie żył w szczęśliwości. Jedyna nadzieja na to jest właśnie w miłosierdziu. Trzeba nam pamiętać i o tym, że my mamy naśladować to miłosierdzie, a w ten sposób jednocześnie sobie na nie zasługiwać” – podkreśla Małysa.

Pan Maciej nie kryje tego, że odczuwa Bożą pomoc w takich normalnych sytuacjach życiowych, kiedy zwyczajnie o nią prosi. „Kiedy jest trudno, to zwracam się do Boga – to takienaturalne” – mówi.

mp (opr. na podstawie www.milosierdzie.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content