19,7 C
Warszawa
niedziela, 28 maja, 2023

Ameryka Bidena – Agnieszka Marczak

26,463FaniLubię

14 grudnia kolegium elektorskie w Stanach Zjednoczonych zagłosowało na Joe Bidena, potwierdzając jego wybór na 46. prezydenta USA. Starania grupy prawników Trumpa nie zdołały udowodnić na czas nieprawidłowości w głosowaniach w kluczowych chwiejnych stanach, w których przewodniczący sądów odrzucili pozwy.

Niemiłym zaskoczeniem dla republikanów była w tym dniu rezygnacja generalnego prawnika, Williama Barra uważanego za człowieka obecnego prezydenta. Jakie będą decyzje Trumpa w sprawie zaakceptowania nominacji Joe Bidena na prezydenta, zobaczymy. Jak wiadomo, nie łatwo godzi się z porażkami. Kongres USA 6 stycznia 2021 roku oficjalnie zatwierdzi prezydenturę Bidena. Uroczyste zaprzysiężenie ma nastąpić 20 stycznia.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Jaka będzie prezydentura Bidena? Bardzo dużo zależy od wyborów do senatu 5 stycznia w stanie Georgia Ich wynik zadecyduje o przewadze lub porażce partii republikańśkiej. Jeśli republikanie wygrają, będą blokować głosowania kongresu i utrudniać wprowadzanie nowych przepisów lewicy. Jeśli przegrają – wszelkie prawa konstytucjonalne będą zagrozone. Posiadanie broni zagwarantowane 2 poprawką do konstytucji, o której zniesienie walczą od lat demokraci w imię „bezpieczeństwa”, może być zabronione. Tak jak dotychczas, gangi i kryminaliści będą się z tego śmiać i kupować, co chcą na czarnym rynku. Ostatnie miesiące zamieszek Antify i zorganizowane rozboje w dużych miastach były zapowiedzią obiecywanej wolności do – kradzieży, włamań i morderstw. Statystyki pokazują wzrost przestępstw i zabójstw w Chicago i Nowym Jorku o ponad 100 proc., gdzie lewicowi demokraci wprowadzili przepisy ułaskawiające kryminalistów. Przykładem jest zniesienie kaucji dla przestępców używających broń w Nowym Jorku. Policja ich łapie, ale oni na drugi dzień wychodzą i robią to samo.

Wyjście gospodarki USA z kryzysu pandemii według doradców Bidena oznacza podwyższenie podatków, ponowne wprowadzenie Chin do gry gospodarczej i przywrócenie NAFTY (porozumienia Clintona, które doprowadziło do zamykania fabryk w USA). Jaki to będzie miało wpływ na życie zwykłych mieszkańców? Według ekspertów to dalszy wzrost bezrobocia i zubożenia.

Wiele innych niespodzianek czeka nie tylko obywateli USA w nabliższych czterech latach. Cały świat będzie przecież politycznie i gospodarczo pod wpływem zmian w tym wielkim kraju. Natomiast partia republikańska musi zabrać się natychmiast do ciężkiej pracy, wzmacniając swój elektorat i przygotowując się do następnych wyborów, nie tylko prezydenckich, ale również lokalnych i stanowych. Partia demokratyczna, której wartości zmieniły się drastycznie przez ostatnie lata, kieruje się na lewo od centrum i chce zmienić porządek socjalny, wprowadzając socjalistyczne rozwiązania. Znamy to z własnych doświadczeń.

Jeśli nie będziemy reagować, czekają nas duże zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
309SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content