19,3 C
Warszawa
piątek, 30 lipca, 2021

Czy popierasz weto Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu? [SONDA]

26,743FaniLubię

Dwa dni temu Polska wraz z Węgrami zawetowała uchwalenie unijnego budżetu. To reakcja obu państw w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania środków unijnych z praworządnością. Rozporządzenie przyjęto większością kwalifikowaną państw członkowskich.Do przyjęcia mechanizmu praworządności konieczna jest większość kwalifikowana krajów członkowskich, natomiast do przyjęcia budżetu UE wymagana jest jednomyślność. Mechanizm praworządności nie może wejść w życie bez budżetu, stąd decyzja Polski i Węgier 

Czy popierasz weto Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu?
15254 Głosów
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
26,743FaniLubię

41 KOMENTARZE

 1. Zdecydowanie nie. Cztery lata temu żyliśmy jeszcze w normalnym kraju. Mieliśmy przyjaciół w Europie, sojuszników. Nie było mowy o Komisji Weneckiej, alarmujących raportach w sprawie Polski z ONZ i UE. Płynęły do Polski wartką strugą pieniądze, które Platforma wywalczyła dla nas w Brukseli… a dziś? Jesteśmy pariasem, czarną owcą, kimś, kogo sadza się przy stole ze służbą… pytanko do zwolenników Dojnej Zmiany- kto jest sojusznikiem Polski w dzisiejszej nowej rzeczywistości.. by maksymalnie skomplikować pytanie poproszę wymienić przynajmniej dwa kraje (poza proputinowskimi Węgrami i San Escobar!)

  • Totalne bzdury, Tusk jadł im z ręki, więcej do Unii europejskiej dokładamy niż otrzymujemy, płacimy nie tylko składkę ale cło i podatek VAT. Ponadto zgodnie z traktatem z Nicei firmy z zachodu będące w Polsce tzw. firmy córki nie płacą u nas podatku od zysków tylko od robocizny.

   • Czyli te wszystkie wybudowane drogi, parki, skwery, przychodnie, odrestaurowane rynki w małych gminnych miejscowościach, ogólnie tam gdzie są te tabliczki,”Wybudowano/wyremontowano” za pieniądze Unii Europejskiej” to pic na wodę fotomontaż, a tak naprawdę to Jarosław Kaczyński zrobił zrzutę wśród kolegów z partii i to z ich pensji?
    No jakich ja się rzeczy dowiaduję.
    Zwracam honor.

    • No, to akurat nie Jarek z ekipą, ale faktycznie większą część kasy netto pochodzi z Polski. zasługą unijną o ile tak mówić można jest zmiana struktury wydatków na taką,która kładzie nacisk na infrastrukturę. I tylko tyle dobrego. Ogromną ilość tzw inwestycji psu na budę się nie zda, bo co prawda spełnia unijne warunki, ale nijak nie pasuje do realnych potrzeb lokalnych, jak np debilne baseny ze zjeżdżalniami w każdej większej wsi.

    • A zastanowiło Cię kiedyś po co są te tabliczki?
     Już kiedyś przerabialiśmy takie tablice!
     “Dar narodu ZSRR dla Polski”
     Nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego jakiej manipulacji jesteś poddawany.

     Przemyśl – ile z tych funduszy trafia spowrotem a ile zostaje? Zostaje tylko kasa za robociznę!

   • Jesteś kolego chory, albo z pisu. Pokaż mi jedną inwestycję którą zapoczątkował i ukończył pis, nie ma nic totalne zero. Tylko dzięki Unii i Tuska mamy to wszystko, stadiony , autostrady, drogi szybkiego ruchu itp. Kiedyś byliśmy wzorem dla innych i szanowano nas w świecie, a dzięki takim pajacom jak kaczyński czy morawiecki zostaliśmy pośmiewiskiem europy. Stanowczo mówię nie dla weta.

    • Wczesniej za Tuska byliśmy nic nie znaczacymi sługusami i europy i nedzażami a dzieci mdlaly z głodu bo złodzieje PO PSL rozkradali Polske na potege,i dzisiaj cwaniacy ktorzy przy nich korzystali bronia ich i chca ich powrotu

    • Misiu, autostrady zaczęto budować skutecznie zanim jeszcze PiS istniał, a te swoje niedorobione stadiony to sobie możesz wetknąć gdzieś, albo do księgi kosztownych i niepotrzebnych niedoróbek.

    • Rozumu już nikt Ci nie Doda, ale wzrok jeszcze możesz uratować tak że zobaczysz co wybudowano przez ostatnie lata. Służący pani kanclerz już swoje zrobił i nasiał wiele chwastów trudno usuwanych do których należysz.

    • Szanuj sam Siebie , bo tylko wtedy , będą szanować Cię inni ! W przeciwnym razie , Cię oleją i jeszcze nasrają na głowę ! Dziś Polska powstała z kolan , dzięki PiS ! Stanowczo mówię TAK dla weta !

  • Komisja wenecka i taki a nie inny stosunek krajów UE do Polski to efekt “pracy” opozycyjnych europosłów. Ich kłamliwych donosów i szczucia, bo nigdy nie potrafili pogodzić się z porażką wyborczą i oderwaniem od koryta.

  • Można tylko powiedzieć, że jesteś ślepym jak kret kretynem na rzezywistość i uwiera cię fakt, że pozbawionowas waszegonsturalnego środowiska,mianowicie kiszki stolcowej Niemców, wcześniej Rosjan.

 2. Błąd odpuszczenia i nie rozliczenia lewackiej czerwonej mafi – dziś jest efektem w Unii Europejskiej .Trzeba było zrobić porządek – POWSADZAĆ TAM GDZIE ICH BYŁO MIEJSCE I DZIŚ NIE BYŁO BY PROBLEMU Z TA HOŁOTA,

 3. Misiu, autostrady zaczęto budować skutecznie zanim jeszcze PiS istniał, a te swoje niedorobione stadiony to sobie możesz wetknąć gdzieś, albo do księgi kosztownych i niepotrzebnych niedoróbek.

 4. Kurwa nie wierzę!
  No mamy stadiony , które stoją puste ibrujnują budżety miejskie (sprawdz ile dopłacają miasta do ich istnienia)
  Mamy też autostrady – których koszt wybudowania był kilkukrotnie wyższy niż budowybtunelibw Alpach.
  A kiedy realizujemy inwestycje zgodne z naszym interesem narodowym (prosiłeś o wskazanie) Mierzeja Wiślana to zaczynają ujadać, że ptaszki, że nikomu nie potrzebne itd. MYŚL CHŁOPIE NIE SŁUCHAJ PAPKI TVN.
  Jak się manipuluje to TVP I ZE 100 LAT MOGŁA BY SIĘ UCZYĆ WZOREM TVN!

 5. Niech nie dadzą Polsce i Węgrom to będą z Polski wypierdalać z firmami szybciej niż nam się zdaje zobaczymy kto straci!

 6. Chory ten kraj! Ludzie się żrą, policja swoich gazuje. Nienawiść i kłamstwo aż się wylewa. Jak to jest że, tylko Polski i Węgierski rząd boi się praworządności powiązanej z budżetem? Czy nam nie są potrzebne pieniądze na odbudowę po covidzie tak jak innym nawet zamożniejszym krajom? Ja się martwię że nie ma przyszłości dla nas i w Europie i w ogóle przy takim niezrozumieniu w narodzie. Tak na zdrowy rozum co my zrobimy jak nas wywalą z Unii? A powoli mają już nas dość. Tacy skłóceni wewnętrznie znowu będziemy płakali jak to Polak po szkodzie.

 7. Polska miała się nie najgorzej przed Unią. Po wstępie do nich nasz kraj miał się wyrównywać z tymi bogatszymi. Nic takiego nie miało I nie ma miejsca. Ludzie wyjeżdżają jeszcze bardziej. Natomiast nasza unia (zwolennicy lgbt) zamierzają (narazie w Niemczech I innych “postępowych” krajach) wprowadzić nową płeć czyli “miłość do dzieci” w celu legalizacji pedofili. Jeśli to jest normalny porządek rozwoju społeczności to wolę jednak być ciemniakiem z Polski. Absurdów jest znacznie więcej.

 8. unia jak najbardziej z otwartymi granicami i handlem bezcłowym , ale tylko niepodległych suwerennych państw nigdy pod jedną flagą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,743FaniLubię
323SubskrybującySubskrybuj
Curtis Sliwa calls AOC:...

Mayoral candidate slams Democrat Party's police policies on 'Hannity'

Fox News | 29 Jun, 2021
'Gutfeld!' reacts to government...

Fox News host Greg Gutfeld welcomes aliens because he thinks Earth is in need for a 'new food...

Fox News | 29 Jun, 2021
Hannity: Brian Stelter had...

'Hannity' host blasts CNN's bias coverage and highlights their declining ratings

Fox News | 29 Jun, 2021
Gutfeld reacts to Capitol...

'Gutfeld!' panel discuss how people can be wrong but claim it's 'their truth'

Fox News | 29 Jun, 2021
Gwen Berry, flag-snubbing US...

White House press secretary Jen Psaki Monday defended U.S. track and field star Gwen Berry's decision to turn...

Fox News | 29 Jun, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×