20.6 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024

Cud prolife – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

W grudniu 2014 r. Daniel i Michelle Schachle, oczekując na przyjście swojego trzynastego dziecka, udali się na rutynowe badanie USG. Przeprowadzone badania pokazały, że ich syn urodzi się z zespołem Downa. Rodzice nie zmartwili się, przeciwnie – uznali, że dla pozostałych dzieci dorastanie z najmłodszym bratem potrzebującym wyjątkowej opieki będzie cenną lekcją szacunku do każdego ludzkiego życia. Niestety, późniejsza diagnoza brzmiała o wiele groźniej – według lekarzy dziecko miało umrzeć przed narodzinami w wyniku nieuleczalnego, śmiertelnego obrzęku płodu. Rodzice stanowczo odmówili zgody na przeprowadzenie aborcji i zaczęli się modlić o cud uzdrowienia.

Prosili wszystkich najbliższych – rodzinę, przyjaciół, kapłanów, parafian – o modlitwę przez wstawiennictwo sługi Bożego ks. Michaela McGivneya. Daniel, który od kilkunastu lat jest Rycerzem Kolumba, zaangażował w tę modlitwę przez założyciela również swoich braci z rycerskiej wspólnoty. Razem z żoną i innymi rodzinami Rycerzy pielgrzymowali do Fatimy, modląc się o cud.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Michelle opowiada, że w czasie jednej z Mszy Świętych podczas pielgrzymki usłyszała Ewangelię o uzdrowionym synu dworzanina (zob. J 4,46-54). Słysząc słowa Jezusa: „Idź, syn twój żyje”, poczuła, że coś stało się z jej dzieckiem i zstąpił na nią głęboki pokój. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych małżonkowie postanowili udać się na kolejne badanie ultrasonografem. Stan dziecka poprawił się do tego stopnia, że w pierwszej chwili lekarka nie poznała, z kim ma do czynienia – śmiertelna choroba ustąpiła!

Zdjęcia Rycerze Kolumba

Michael – nazwany tak na cześć sługi Bożego ks. Michaela McGivneya – urodził się 15 maja 2015 r. Rozpoczął się pięcioletni proces badania sprawy przez specjalistów z zakresu medycyny i teologii. Wreszcie uznano, że medycyna nie jest w stanie wytłumaczyć tego nagłego ustąpienia śmiertelnej choroby. Dlatego w maju 2020 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych przedstawiła papieżowi Franciszkowi dekret o uznaniu cudu przez wstawiennictwo Czcigodnego sługi Bożego ks. Michaela McGivneya. Papież podpisał dokument i ogłosił, że beatyfikacja odbędzie się 31 października 2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content