4,3 C
Warszawa
sobota, 8 maja, 2021

Facebook usunął trwale konto Janusz Korwin Mikke. Tak działa wolny rynek – Mieczysław Maj

26,836FaniLubię

Facebook usunął trwale konto Janusza Korwin-Mikke.

Portal Facebook w czwartek wieczorem usunął konto Janusza Korwin-Mikke. Znany polityk posiadał 800 tys. polubień strony i był jednym z bardziej znanych osób ze świata polityki na portalu. 

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

O sprawie poinformował sam Korwin-Mikke na swoim Twitterze. Stwierdził, że jego konto zostało usunięte przez “faszystów i bolszewików”. Polityk nie ujawnił jednak przyczyny tej decyzji. 

Wcześniej posty posła były wielokrotnie cenzurowane przez administrację portalu. Inny poseł Konfederacji, Konrad Berkowicz poinformował na Facebooku o całkowitym usunięciu profilu Korwin-Mikkego. Dotychczas niechciane przez portal profile były tymczasowo blokowane.

Administracja Facebooka usunęła całkowicie (nie na określony czas!) stronę Janusza Korwin-Mikkego. W imię pielęgnowani wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków. PS: Facebook ma oczywiście do cenzury prawo – a my mamy prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie!

– napisał.

Opinia:

Sytuacja jest o tyle paradoksalna, że w rzeczywistości Janusz Korwin-Mikke znany ze swoich absolutnie wolnorynkowych poglądów stał się w rzeczywistości ich ofiarą. Trudno więc być wyrozumiałym dla rozgoryczenia polityka, który sam w pewnym sensie optował za dokładnie takimi zasadami działań podmiotów gospodarczych. Sam Korwin-Mikke często podkreślał, że państwa w gospodarce powinno być jak najmniej. Facebook zupełnie dobrowolnie podjął decyzję, że nie chce posiadać takiego polityka na swojej platformie jakim jest Janusz Korwin-Mikke i póki co ma do tego zupełne prawo. Facebook sam ustanawia swoje “Standardy społeczności”, które są zupełnie niejasne i kierujące się subiektywnymi kryteriami. Coraz częściej doświadczają tego osoby z tzw. prawej strony sceny politycznej. Niewątpliwie jednak zlekceważenie tej decyzji giganta medialnego to bardzo niebezpieczna ścieżka. Obecnie to właśnie giganci korporacyjni z Ameryki decydują niestety o rozpoznawalności i popularności polskich polityków. Mechanizmy działania tak wielkich serwisów, które są niejasne i nieczytelne powinny więc budzić obawy innych polityków, których niepewność co do dalszego prowadzenia działalności na Facebook jest ogromna. Jutro, czy pojutrze może ich spotkać to samo, a bogactwo firmy Facebook jest tak ogromne, że nie zważają na argumenty, że ktoś zdecydował się na płatne promocje i “dał im zarobić”. Brak regulacji państwowych w tym zakresie, które zdecydowałyby o jasnych kryteriach obecności na tak dużych platformach medialnych, które nie mają obecnie żadnej konkurencji wydaje się czymś absolutnie nierozważnym.

26,836FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,836FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Nancy Pelosi gets Willies...

The House speaker marked Willie Mays' 90th birthday by posting a photo of herself with a different San...

Fox News | 08 May, 2021
Chula Vista police serve...

The Chula Vista Police Department served a search warrant at the home of Larry and Maya Millete Friday,...

Fox News | 08 May, 2021
Tucker: Americans are being...

'Tucker Carlson Tonight' host reacts to 'troubling' April jobs report

Fox News | 08 May, 2021
'Tucker Carlson Tonight' does...

Tucker Carlson reacts to passages from the former Georgia gubernatorial candidate's steamy novel

Fox News | 08 May, 2021
Charlie Hurt: If government...

'Special Report' panel debate the reason for low April jobs numbers

Fox News | 08 May, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×