15 C
Warszawa
poniedziałek, 2 sierpnia, 2021

Facebook usunął trwale konto Janusz Korwin Mikke. Tak działa wolny rynek – Mieczysław Maj

26,743FaniLubię

Facebook usunął trwale konto Janusza Korwin-Mikke.

Portal Facebook w czwartek wieczorem usunął konto Janusza Korwin-Mikke. Znany polityk posiadał 800 tys. polubień strony i był jednym z bardziej znanych osób ze świata polityki na portalu. 

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

O sprawie poinformował sam Korwin-Mikke na swoim Twitterze. Stwierdził, że jego konto zostało usunięte przez “faszystów i bolszewików”. Polityk nie ujawnił jednak przyczyny tej decyzji. 

Wcześniej posty posła były wielokrotnie cenzurowane przez administrację portalu. Inny poseł Konfederacji, Konrad Berkowicz poinformował na Facebooku o całkowitym usunięciu profilu Korwin-Mikkego. Dotychczas niechciane przez portal profile były tymczasowo blokowane.

Administracja Facebooka usunęła całkowicie (nie na określony czas!) stronę Janusza Korwin-Mikkego. W imię pielęgnowani wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków. PS: Facebook ma oczywiście do cenzury prawo – a my mamy prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie!

– napisał.

Opinia:

Sytuacja jest o tyle paradoksalna, że w rzeczywistości Janusz Korwin-Mikke znany ze swoich absolutnie wolnorynkowych poglądów stał się w rzeczywistości ich ofiarą. Trudno więc być wyrozumiałym dla rozgoryczenia polityka, który sam w pewnym sensie optował za dokładnie takimi zasadami działań podmiotów gospodarczych. Sam Korwin-Mikke często podkreślał, że państwa w gospodarce powinno być jak najmniej. Facebook zupełnie dobrowolnie podjął decyzję, że nie chce posiadać takiego polityka na swojej platformie jakim jest Janusz Korwin-Mikke i póki co ma do tego zupełne prawo. Facebook sam ustanawia swoje “Standardy społeczności”, które są zupełnie niejasne i kierujące się subiektywnymi kryteriami. Coraz częściej doświadczają tego osoby z tzw. prawej strony sceny politycznej. Niewątpliwie jednak zlekceważenie tej decyzji giganta medialnego to bardzo niebezpieczna ścieżka. Obecnie to właśnie giganci korporacyjni z Ameryki decydują niestety o rozpoznawalności i popularności polskich polityków. Mechanizmy działania tak wielkich serwisów, które są niejasne i nieczytelne powinny więc budzić obawy innych polityków, których niepewność co do dalszego prowadzenia działalności na Facebook jest ogromna. Jutro, czy pojutrze może ich spotkać to samo, a bogactwo firmy Facebook jest tak ogromne, że nie zważają na argumenty, że ktoś zdecydował się na płatne promocje i “dał im zarobić”. Brak regulacji państwowych w tym zakresie, które zdecydowałyby o jasnych kryteriach obecności na tak dużych platformach medialnych, które nie mają obecnie żadnej konkurencji wydaje się czymś absolutnie nierozważnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,743FaniLubię
323SubskrybującySubskrybuj
Curtis Sliwa calls AOC:...

Mayoral candidate slams Democrat Party's police policies on 'Hannity'

Fox News | 29 Jun, 2021
'Gutfeld!' reacts to government...

Fox News host Greg Gutfeld welcomes aliens because he thinks Earth is in need for a 'new food...

Fox News | 29 Jun, 2021
Hannity: Brian Stelter had...

'Hannity' host blasts CNN's bias coverage and highlights their declining ratings

Fox News | 29 Jun, 2021
Gutfeld reacts to Capitol...

'Gutfeld!' panel discuss how people can be wrong but claim it's 'their truth'

Fox News | 29 Jun, 2021
Gwen Berry, flag-snubbing US...

White House press secretary Jen Psaki Monday defended U.S. track and field star Gwen Berry's decision to turn...

Fox News | 29 Jun, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×