23.4 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

System Dominion skasował 2,7 mln głosów oddanych na Trumpa? Szokujący twitt Trumpa

26,463FaniLubię

Prezydent USA Donald Trump poinformał na swoim Twitterze, że system do liczenia głosów Dominion dokonał skasowania ponad 2,7 mln głosów oddanych na niego w wyborach prezydenckich. Tak duża ilość głosów, biorąc pod uwagę niewielkie różnice, które zdecydowały ostatecznie o zwycięstwie Bidena np. w Georgii, mogłaby przesądzić o nowym wyniku wyborów.

Zdaniem Donalda Trumpa 221 tys. oddanych na niego w Pensylwanii zostało przypisanych Bidenowi, a 941 tys. głosów oddanych na obecnego prezydenta usunięto. Łącznie stany korzystające z systemu liczenia głosów Dominion przesunęły te oddane na Trumpa do Bidena w ilości 435 tys. – tak wynika z informacji podanych przez Donalda Trumpa. 

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

To kolejne szokujące informacje o błędach wyborczych jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w czasie liczenia głosów. Przypomnijmy, kilka dni temu ujawniono, że w niewielkim hrabstwie Antrim w Michigan elektroniczne maszyny głosujące błędnie błędnie policzyły głosy oddane na Trumpa do puli Joe Bidena. To samo miało miejsce w wypadku głosów oddanych na republikańskiego kandydata na senatora Johna Jamesa, którego głosy dostały się Demokracie Johnowi Jamesowi.

Na razie nie jest jasne gdzie nastąpił błąd. Cox stwierdziła, że jeden z urzędników odpowiedzialnych w tym hrabstwie za organizację wyborów przyznał, że nastąpił błąd w oprogramowaniu. Zauważono go w zasadzie przypadkiem. Hrabstwo Antrim jest mocno prawicowe i któryś z urzędników zwrócił uwagę, że tak duża ilość głosów na Demokratów jest w tym miejscu podejrzana. Ręczne przeliczenie głosów potwierdziło, że zostały one przekazane Demokratom.  

Wiele osób zadaje sobie teraz pytanie w ilu miejscach nastąpiły podobne błędy, które nie zostały zauważone. Maszyny i oprogramowanie w tym hrabstwie zostały dostarczone przez firmę Dominion Voting System (DVS). W całym stanie produkty tej firmy są używane w 47 z 83 hrabstw.

Na tym jednak nie koniec – DVS dostarcza je do ogromnej ilości lokali wyborczych. Razem z Election Systems and Software i Hart Intercivic praktycznie zmonopolizowali ten rynek. Ich maszyny i oprogramowanie były używane we wszystkich stanach które budzą teraz wątpliwości: Michigan, Północnej Karolinie, Nevadzie, Georgii, Arizonie i Pensylwanii.  

Do tego incydentu nawiązał ostatnio senator Ted Cruz, który zwrócił uwagę, że przy takiej ilości nieprawidłowości Donald Trump ma nadal szanse na zwycięstwo dzięki protestom wyborczym. Powiedział, że ten incydent i wszystkie podobne powinny zostać dokładnie wyjaśnione i porównał sytuację do  wyborów w 2000 roku, kiedy to wyrok Sądu Najwyższego dał zwycięstwo Bushowi.

Spodziewałbym się teraz podobnego procesu, pomimo tego, że media mówią wszystkim: poddajcie się, idźcie do domów. To tak nie działa. Musimy przestrzegać prawa, a to oznacza, że proces prawny musi dojść do końca

– podkreślił.

Portal Heavy.com zwraca również uwagę na liczne powiązania tej firmy z przeciwnikami Donalda Trumpa. W 2009 na przykład DMV rozpoczęła lukratywną współpracę z firmą Smartmatic, której dostarczyła skanery optyczne do użycia podczas wyborów na Filipinach. Jednym z jej dyrektórów jest brytyjski lord Mark Malloch Brown, były wicedyrektor funduszu inwestycyjnego Georgea Sorosa i członek rady jego fundacji. Jakiś czas temu firma została nabyta przez fundusz hedgingowy Staple Street Capital, w którego radzie zasiada William Earl Kennard, były ambasador Obamy przy UE. Firma współpracowała również w przeszłości z fundacją Clintonów i przekazywała im dotacje.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Niezależna

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content