19,6 C
Warszawa
sobota, 2 lipca, 2022

Powstał, by budzić sumienia – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej,w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu został odlany ważący niemal tonę dzwon, który otrzymał nazwę „Głos nienarodzonych”.

Na jego zewnętrznej ścianie u dołu znajduje się ornament w kształcie łańcuchów kodów genetycznych ojca i matki. Między nimi umieszczona jest nazwa dzwonu, odlew USG dziecka poczętego oraz odlew tablic symbolizujących Dekalog. Są tam też umieszczone m.in. słowa piątego przykazania: „Nie zabijaj”. Dzwon został poświęcony w Watykanie przez papieża Franciszka.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dzwon ma wędrować w marszach za życiem w całej Polsce. Pierwszy taki marsz z udziałem „Głosu Nienarodzonych” jest planowany na 24 marca przyszłego roku w Warszawie, czyli na wigilię Dnia Świętości Życia. „Pracujemy także nad tym, aby dzwon pojawił się w Waszyngtonie na największym marszu za życiem w USA” – mówi Bogdan Romaniuk, który jest pomysłodawcą wykonania dzwonu.

RV, mp

Dzwon „Głos nienarodzonych”

„Dzwon ma budzić sumienia nie tylko przywódców państw, ale także zwykłych ludzi. Ma uwrażliwiać i prowadzić do zmian w poszczególnych państwach na płaszczyźnie legislacyjnej. Tradycyjnie dźwięk dzwonu wzywał przez wieki na modlitwę. Również i nasz ma takie zadanie. Powinniśmy się modlić za nienarodzone dzieci, za rodziców, którzy rozważają możliwość zabicia nienarodzonego dziecka, aby tego nie robili. Za lekarzy, aby uznali, że zabicie nienarodzonego jest sprzeczne z ich etosem zawodowym, a także za organizatorów opieki medycznej, aby nie narażali personelu medycznego na łamanie sumień, oraz za rządzących, aby jeszcze bardziej chronili nienarodzone dzieci. Podczas marszów dzwon będzie wyeksponowany, aby uczestnicy mogli w niego uderzyć w imieniu dzieci nienarodzonych, które nie mają głosu. Oczywiście nie będą tego mogli dokonać wszyscy, ale tylko takie osoby, które zadeklarują, że będą chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Bogdan Romaniuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content