22.8 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

40 proc. pacjentów, którzy trafiają pod respirator umiera

26,463FaniLubię

W dniu dzisiejszym zanotowano kolejny rekord zakażeń na COVID-19. Dyrektor szpitala w Bolesławcu poinformował o statystykach dotyczących hospitalizowanych pacjentów.

Zgodnie z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia w środę odnotowano 24 692 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. 57 osób zmarło z powodu COVID-19, a 316 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Według danych Ministerstwa pozostało wolnych niecałe 500 respiratorów oraz 8,5 tys. łóżek. Rząd zdecydował się w tej sytuacji na częstsze stosowanie testów antygenowych do stwierdzenia zakażenia COVID-19, których wynik jest znany już po kilkunastu minutach. Do tej pory głównym testem stosowanym do potwierdzenia zakażeniem koronawirusa był test PCR.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dane związane ze wzrostem liczby zachorowań skomentował również dyrektor Szpitala Zakaźnego w Bolesławcu:

Pod respirator trafiają najciężej chorzy na Covid-19. Problem w tym, że taka terapia trwa od tygodnia do trzech tygodni, a czasem i dłużej. – Według naszych obliczeń, od lipca do końca października 40 procent pacjentów, którzy trafili pod respirator zmarło, a 60 procent wyzdrowiało

– mówi dyrektor szpitala zakaźnego w Bolesławcu, Kamil Barczyk w rozmowie z portalem Gazeta Wrocławska.

Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do problemów związanych z personelem medycznym. Wskazał, że będzie on teraz codziennie badany na obecność koronawirusa szybki testami antygenowymi, co wykluczy konieczność przebywania wielu osób na kwarantannie:

Doceniamy i jesteśmy wdzięczni służbom medycznym za ich codzienną pracę. Wypłacamy świadczenie dodatkowe dla personelu medycznego, który jest zaangażowany w walkę z COVID-19. Do tej pory ponad 30 tys. osób z personelu medycznego przebywało w kwarantannie. Po tej decyzji personel medyczny nie będzie podlegał kwarantannie, dzięki wykonywaniu codziennych testów antygenowych

– poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.  

1 KOMENTARZ

  1. Chorzy na raka w ostatnim stadium odchodzą po ok. 300 dziennie. By się wcześniej nie udusili muszą mieć respiratory. Dane trzeba więc zweryfikować i podawać prawdziwie. tajemnicą poliszynela jest większa opłata dla leczenia pacjenta Covi-dowego (vide unijne dotacje) . Stąd rak znika na poczet zgonów Covid-współistniejących… To chore państwo zdrenowane przez Szumowiny, niech sprywatyzuje zamiast budżet do swych kieszeni to cała tzw. Służbę Zdrowia, zlikwiduje dojące ich przerośnięte armią pociotków Ministerstwo C-19 i wprowadzi prywatnie od efektów zarządzany i kontrolowany Fundusz tzw. Kasę Chorych jak w Niemczech czy Wielkiej Brytanii a nawet wzorem USA. Bedzie i leczenie i dostępność do lekarza i większa wyleczalność. Obecny worek bez dna to tylko pogłębiające się ZŁODZIEJSTWO naszych podatków i rozpacz zamęczanych i pozbawionych środków leczenia medyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content